Pobierz aplikację betfan na telefon
Klasyfikacja strzelców Premier League. Najlepsi gracze wszechczasów

Premier League. Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda klasyfikacja strzelców tej ligi? Na jej czele stoi Alan Shearer i raczej długo tak pozostanie. Czy któryś z dzisiejszych graczy ma szansę go wyprzedzić? Zobacz, jacy piłkarze znajdują się wśród najlepszych graczy Premier League wszechczasów.

Z artykułu dowiesz się:

Klasyfikacja strzelców Premier League wszechczasów:

  1. Alan Shearer – 260 goli
  2. Wayne Rooney – 208 goli
  3. Andy Cole – 187 goli
  4. Sergio Agüero – 180 goli
  5. Frank Lampard – 177 goli
  6. Thierry Henry – 176 goli
  7. Jermain Defoe – 163 gole
  8. Robbie Fowler – 162 gole
  9. Michael Owen – 150 goli
  10. Les Ferdinand – 149 goli

Najlepsi strzelcy Premier League wszechczasów. Klasyfikacja

Premier League wraz z niższymi ligami zostały założone przez angielskie kluby piłkarskie w 1992 roku. Nowe rozgrywki przejęły jednak do siebie kluby z bogatą historią, przez co niektóre dobijają już do 20 tytułów w swoim dorobku. Gracze również mogą pamiętać o swoich wcześniejszych występach na angielskich boiskach, dzięki czemu rozpoczynający karierę w 1988 r. Alan Shearer może znajdować się na czele klasyfikacji strzelców Premier League wszechczasów.

Kto znajduje się w tabeli najskuteczniejszych graczy ligi angielskiej w historii?

Jakim piłkarzem był Shearer, najlepszy strzelec Premier League w historii?

Młodsi czytelnicy mogą kompletnie nie pamiętać Alana Shearera – i nic dziwnego. Jak było już wspomniane, swoją karierę rozpoczynał w późnych latach 80., a ostatnie lata jego zawodowej gry w piłkę naznaczone były kontuzjami. Mimo to w każdym sezonie dokładał do swojego imponującego dorobku kilkanaście bramek. Po osiemnastu sezonach w najwyższej klasie rozgrywkowej jest na czele klasyfikacji strzelców Premier League wszechczasów i nic nie wskazuje na to, aby coś pod tym względem miało się zmienić. Co stało za strzeleckimi sukcesami Shearera? 

Spośród całego grona graczy uznawanych za wybitnych, będących doskonałymi dryblerami oraz artystami futbolu, Alan Shearer zdecydowanie wyróżniał się stylem gry. Nie miał w sobie za grosz gracji, był typowym angielskim środkowym napastnikiem, który w próbach zdobycia miejsca do oddania strzału używał częściej łokci niż stóp. Trzy najlepsze sezony w karierze rozegrał w latach 1994-1997, trzy razy z rzędu zdobywając wówczas koronę króla strzelców. Możliwe było to dzięki strzeleniu odpowiednio 34, 31 oraz 25 bramek, najpierw w barwach Blackburn Rovers, a po raz ostatni już w trykocie Newcastle United.  

Kto będzie najlepszym strzelcem ligi angielskiej w przyszłości?

Czy aktywni gracze mają jeszcze szansę przegonić Shearera? Raczej się na to nie zanosi. W klasyfikacji strzelców ligi angielskiej w pierwszej dwudziestce piątce znajdują się obecnie tylko dwaj aktywni gracze. Sergio Aguero ma już 32 lata i stale trapiony jest kontuzjami. Nawet jeżeli przestałby opuszczać regularnie po dziesięć meczów w sezonie, w celu przegonienia Anglika musiałby strzelić jeszcze 80 bramek. Wydaje się to niemożliwe.

Na jednym z dalszych miejsc czai się jeszcze Harry Kane. Jego od Alana Shearera dzieli ponad 120 bramek, ale ma zaledwie 27 lat. Jeżeli zaczną go omijać kontuzje i wróci do swojej formy sprzed kilku lat, osiągnięcie takiej liczby goli nie powinno go przerosnąć. Tym bardziej, że rozwiały się już marzenia o transferze do Realu Madryt. Jeżeli ktoś ma zastąpić dotychczasowego lidera na pierwszej pozycji klasyfikacji strzelców Premier League wszechczasów, niech będzie to właśnie uosobienie wyspiarskiego stylu gry. Grający bardzo fizycznie Kane doskonale zagra tę rolę.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!