Premier League: Czołówka traci punkty. City lepsze od United

11. kolejka Premier League stała przede wszystkim pod znakiem derbów Manchesteru. City bez problemu pokonało United na Old Trafford 2:0. Punkty straciła Chelsea, a Liverpool przegrał 2:3 z West Hamem. Zapraszam na podsumowanie ubiegłej serii gier.

Premier League: Manchester United – Manchester City 0:2

Mecz zaczął się znakomicie dla gości, którzy już w 7. minucie wyszli na prowadzenie. Joao Cancelo dośrodkował piłkę z lewej strony, Bailly próbował ją przeciąć, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że trafił do własnej bramki. The Citizens przeważali, a United nie potrafiło zawiązać składnej akcji. Dobrze w bramce spisywał się David De Gea. Tuż przed przerwą jednak podopieczni Pepa Guardioli dopięli swego i zdobyli gola na 2:0. Ponownie dośrodkowywał Cancelo, błąd popełnił Luke Shaw, który kompletnie nie kontrolował, że za plecami na Bernardo Silvę. Portugalczyk dołożył nogę i z ostrego kąta wpakował piłkę do siatki.

W drugiej połowie świetną okazję miał Phil Foden, ale piłka po jego strzale wylądowała jedynie na słupku. Manchester City dzięki zwycięstwu przesunął się na drugie miejsce w tabeli. Nad lokalnym rywalem, który obecnie jest szósty, mają sześć punktów przewagi.

Premier League: Arsenal – Watford 1:0

Kanonierzy, którzy sezon rozpoczęli od trzech porażek, wkroczyli na właściwe tory. Od porażki 0:5 z Manchester City notują serię ośmiu meczów bez porażki. 6 wygranych i zaledwie dwa remisy to bilans podopiecznych Mikela Artety w ostatnim czasie. W tym czasie wygrali także trzy mecze w EFL Cup i są już ćwierćfinale tego pucharu, gdzie zmierzą się z Sunderlandem. Bramkę w szóstej minucie zdobył Saka, ale sędzie po analizie var zdecydował, że w tej sytuacji był spalony. W 35. minucie faulowany w polu karnym był Alexandre Lacazette, do jedenastki podszedł Pierre Emeric Aubameyang. Jego strzał z rzutu karnego obronił Ben Foster. Do przerwy zatem było 0:0, mimo dominacji Arsenalu.

10. minut po rozpoczęciu do siatki gości płaskim strzałem zza pola karnego popisał się Emile Smith Rowe, dla którego był to trzeci mecz z rzędu z golem w Premier League. Dzięki tym trzem punktom Arsenal jest już na piątym miejscu w tabeli, tracąc zaledwie dwa punkty do czwartego Liverpoolu i sześć do liderującej Chelsea.

Premier League: West Ham – Liverpool 3:2

Mecz na szczycie angielskiej ligi zakończył się dość niespodziewanie zwycięstwem popularnych Młotów. Spotkanie stało na wysokim poziomie i obfitowało w wiele goli. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy West Hamu już w 4. minucie. Samobójcze trafienie zaliczył Alisson, który nie zdołał dobrze interweniować przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego. 41. minuta przyniosła wyrównanie. Z rzutu wolnego znakomicie uderzył Trent Alexander-Arnold. Łukasz Fabiański nawet nie drgnął.

Druga połowa zaczęła się od dwóch groźnych akcji. Najpierw West Ham po rzucie rożnym zaliczył strzał w poprzeczkę, a później dobrze interweniował Łukasz Fabiański. Gospodarze zadali dwa ciosy w siedem minut. 67. przyniosła trafienie Pablo Fornalsa, który płaskim strzałem z 16 metrów pokonał Alissona. Chwilę później Kurt Zouma zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego przy długim słupku. Liverpool zdołał odpowiedzieć ładnym golem Divocka Origiego. West Ham zanotował czwarte zwycięstwo z rzędu w meczu ligowym i zajmuje trzecie miejsce w tabeli Premier League. Liverpool przez porażkę spadł na czwartą pozycję.

Pełne wyniki 11. kolejki:

Southampton – Aston Villa 1:0 (3′ Armstrong)
Manchester United – Manchester City 0:2 (7′ Bailly OWN, 45′ B.Silva)
Crystal Palace – Wolves 2:0 (61′ Zaha, 78′ Gallagher)
Chelsea – Burnley 1:1 (33′ Havertz; 79′ Vydra)
Brentford – Norwich 1:2 (60′ Henry; 6′ Normann, 29′ Pukki)
Brighton – Newcastle 1:1 (Trossard 24′; Hayden 66′)
Leeds – Leicester 1:1 (26′ Raphinha; 28′ Barnes)
Everton – Tottenham 0:0
Arsenal – Watford 1:0 (56′ Smith Rowe)
West Ham – Liverpool 3:2 (4′ Alisson OWN, 67′ Fornals, 74′ Zouma; 41′ Alexander-Arnold, 83′ Origi)