Premier League: popis Liverpoolu, Lisy odprawiły Czerwone Diabły

Z nami 8. kolejka Premier League. Bardzo dobry mecz rozegrali piłkarze Liverpoolu, którzy wygrali aż 5:0. W hicie Leicester ograł Manchester United 4:2. Zapraszam na podsumowanie ligi angielskiej.

Premier League: Watford – Liverpool 0:5

Mecz Watfordu z Liverpool rozpoczął rywalizację w 8. kolejce Premier League. The Reds szybko objęli prowadzenie. Już w ósmej minucie Mohamed Salah popisał się znakomitym podaniem do Sadio Mane, a Senegalczyk bezbłędnie wykorzystał okazję. Liverpool zdecydowanie przeważał i w 37. minucie po raz kolejny udokumentował swoją wyższość. Milner zagrał do Firmino, a Brazylijczyk z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Drugą połowę Liverpool także rozpoczął z przytupem. W 52. minucie do siatki trafił Roberto Firmino, a dosłownie chwilę później Mohamed Salah zabawił się z obroną rywala i strzelił na 4:0. W doliczonym czasie gry hat-tricka skompletował brazylijski napastnik. Dla Roberto Firmino był to pierwszy mecz w wyjściowym składzie w tym sezonie i wykorzystał swoją szansę w stu procentach.

Najciekawsze akcje z meczu Watford – Liverpool:

Premier League: Leicester – Manchester United 4:2

Starcie między Leicester a Manchesterem United było hitem 8. kolejki Premier League. Wynik rywalizacji już w 19. minucie otworzył Mason Greenwood. Anglik zbiegł ze skrzydła do środka i oddał atomowy strzał, który po uderzeniu od słupka wpadł do bramki. Ładnej bramki pozazdrościł Youri Tielemans. Belg otrzymał podanie od Iheanacho i technicznym strzałem skierował futbolówkę prosto w okienko. Do przerwy mieliśmy więc remis 1:1.

W drugiej połowie przez dłuższy czas nie oglądaliśmy bramek. Leicester objęło prowadzenie dopiero w 78. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym futbolówkę do siatki wbił Soyuncu. Od tej pory mecz stał się niezwykle emocjonujący, gdyż co chwilę padały gole. W 82. minucie odpowiedzieli piłkarzem Manchesteru United, a konkretnie Marcus Rashford. Radość Czerwonych Diabłów nie trwała jednak zbyt długo, bo przy najbliższej okazji na 3:2 strzelił Vardy. W doliczonym czasie gry wynik rywalizacji na 4:2 ustalił Daka, dla którego było to pierwsze trafienie w Premier League.

Najciekawsze akcje z meczu Leicester – Manchester United:

Premier League: Brentford – Chelsea 0:1

W ostatnim sobotnim meczu 8. kolejki Premier League Brentford pokonał Chelsea. Wydawać by się mogło, że The Blues czeka łatwa przeprawa, ale wcale tak nie było. Pierwszą groźną akcję stworzyli właśnie piłkarze Brentford. W 21. minucie trafili jednak tylko w słupek. Chelsea natychmiast wyprowadziła kontratak i strzeliła gola, ale na spalonym był Romelu Lukaku. Liderzy Premier League objęli prowadzenie tuż przed przerwą. Uderzeniem z woleja z pola karnego popisał się Ben Chilwell, a golkiper nie miał żadnych szans na interwencję.

W drugiej połowie zdecydowanie przeważali piłkarze Brentford. Stwarzali sobie bardzo dużo sytuacji, ale w znakomitej formie był Edouard Mendy, który ani razu nie dał się pokonać. Senegalski golkiper uratował komplet punktów Chelsea i dzięki temu The Blues pozostali liderami Premier League. Warto jednak pochwalić Brentford za postawę w tej rywalizacji. Mimo mierzenia się ze zwycięzcą ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów, sprawili ogromne problemy faworytowi, przez co podopieczni Thomasa Tuchela musieli do końca drżeć o wynik.

Premier League: tabela po 8. kolejce

Pierwsza trójka Premier League wygrała swoje mecze, a więc pozostała niezmienna. Liderem jest Chelsea, punkt do niej traci Liverpool, a dwa Manchester City. Na czwartym i piątym miejscu z 15 punktami są Brighton oraz Tottenham. Manchester United po porażce z Leicester spadł na szóstą pozycję i ma tyle samo oczek co West Ham oraz Everton. Coraz bardziej uwidacznia nam się także strefa spadkowa. Są w niej Burnley, Newcastle a także Norwich. Strata strefy spadkowej do 17. pozycji wynosi trzy punkty, co biorąc pod uwagę formę zespołów z końca stawki jest dużą różnicą.

Premier League: klasyfikacja strzelców po 8. kolejce

Największy progres w kwalifikacji strzelców zanotował Roberto Firmino, który jako jedyny w 8. kolejce zdobył hat-tricka. Brazylijczyk większość spotkań rozpoczynał jednak od ławki rezerwowych, dlatego nie jest w ścisłej czołówce klasyfikacji. Na pierwszym miejscu mamy Mohameda Salaha oraz Vardy’ego. Obaj mają na koncie po siedem trafień. Na kolejnej pozycji są Antonio oraz Sadio Mane. Ta para ma na swoim koncie pięć goli. Sześciu piłkarzy czterokrotnie w tym sezonie wpisywało się na listę strzelców. Są nimi Bruno Fernandes, Roberto Firmino, Heung-Min Son, Mason Greenwood, Neal Maupay oraz Ismaila Sarr.