Premier League: derby dla Arsenalu, Brentford zatrzymał lidera

Za nami 6. kolejka Premier League, w której nie brakowało emocji. Wielu faworytów straciło punkty, dobre wyniki zaczyna osiągać Arsenal, który pokonał Tottenham 3:1. Zapraszam na podsumowanie ligi angielskiej.

Premier League: Chelsea – Manchester City 0:1

Hitem 6. kolejki Premier League była powtórka finału Ligi Mistrzów z poprzedniej edycji. Chelsea podejmowała Manchester City. Gospodarze spisywali się słabo na tle rywala. Mieli problem z kreowaniem sytuacji, szczególnie w pierwszej połowie. Obywatele prezentowali się zdecydowanie lepiej i tylko dobra forma bramkarza i nieskuteczność piłkarzy spowodowała, że do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

W drugiej połowie The Blues grali już nieco lepiej, ale na tym kończyły się pozytywy dla gospodarzy. W dalszym ciągu nie potrafili oddać celnego strzału na bramkę Manchesteru City. W 53. minucie Gabriel Jesus strzelił od słupka i zapewnił Obywatelom komplet punktów.

Premier League: Manchester United – Aston Villa 0:1

Nieoczekiwaną porażką Czerwonych Diabłów zakończył się mecz z Aston Villą. Gospodarze przeważali w całej rywalizacji, ale mieli duży problem, aby pokonać golkipera rywali. Oddawane strzały były zbyt słabe albo niecelne. W 88. minucie jedną ze swoich nielicznych sytuacji wykorzystali za to goście. W 88. minucie Kortney Hause wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego i mieliśmy 0:1. W doliczonym czasie gry Manchester United mógł doprowadzić do wyrównania. Sędzia wskazał podyktował bowiem rzut karny, ale z jedenastu metrów wysoko nad bramką uderzył Bruno Fernandes.

Premier League: Arsenal – Tottenham 3:1

Uwaga kibiców była w niedzielę zwrócona na derby Londynu. Arsenal po dwóch zwycięstwach z rzędu podejmował coraz słabiej spisujący się Tottenham. Gospodarze rozpoczęli mecz w najlepszy możliwy sposób. W 12. minucie Martin Odegaard podał na skrzydło do Saki, który zagrał płasko w pole karne. Piłkę do bramki z bliskiej odległości wbił Smith Rowe. Kwadrans później Kanonierzy wyprowadzili zabójczą kontrę, a strzelec pierwszego gola wyłożył futbolówkę Aubameyangowi i mieliśmy 2:0. Jeszcze w pierwszej połowie prowadzenie po indywidualnej akcji podwyższył Saka.

Tottenham w drugiej połowie grał już nieco lepiej, ale było go tylko strać na honorowe trafienie autorstwa Sona w 79. minucie. Dla Arsenalu jest to trzecia wygrana w Premier League z rzędu.

Premier League: tabela po 6. kolejce

Liderem po szóstej kolejce jest Liverpool. The Reds mają tylko jeden punkt przewagi nad Manchester City, Chelsea, Manchesterem United oraz Evertonem. Szansę na historyczne objęcie fotelu lidera zmarnował Brighton, które tylko zremisowało z Crystal Palace.

Tabela Premier League po 6. kolejce (bez uwzględnienia meczu Crystal Palace z Brighton)

Premier League: strzelcy po 6. kolejce

Po szóstej kolejce Premier League mamy trzech liderów w klasyfikacji strzelców. Po pięć bramek na koncie mają Antonio, Jamie Vardy oraz Mohamed Salah. Czterema trafieniami mogą pochwalić się Bruno Fernandes, Maupay oraz Sarr.