Premier League: Przełamanie Arsenalu, dublet Ronaldo

Za nami już czwarta kolejka Premier League. Nie brakowało emocji i niespodzianek. Liderem w tabeli jest Manchester United. Zapraszam na podsumowanie ligi angielskiej.

Premier League: Arsenal – Norwich 1:0

Arsenal nareszcie się przełamał. Kanonierzy do czwartej kolejki byli ostatnią drużyną ligi angielskiej. Podopieczni Artety spisywali się bardzo słabo, przegrali z Brentford, Chelsea oraz Manchesterem City. Norwich również uznawał wyższość rywali we wszystkich dotychczasowych spotkaniach. Wiadome było więc, że co najmniej jedna drużyna przełamie się i zdobędzie punkty. Rywalizacja została całkowicie zdominowana przez piłkarzy Arsenalu. Kanonierzy zwycięskiego gola zdobyli jednak dopiero w 66. minucie. Wtedy to Pierre-Emerick Aubameyang wbił piłkę do pustej bramki i zapewnił swojej drużynie pierwsze punkty w tym sezonie.

Premier League: Manchester United – Newcastle 4:1

Uwaga wielu kibiców była skierowana na mecz Manchesteru United. W barwach Czerwonych Diabłów zagrał bowiem Cristiano Ronaldo, który po kilku latach wrócił do klubu, w którym rozkwitł. Gospodarze oczywiście dominowali w pierwszej połowie i stwarzali sobie znacznie więcej sytuacji. Brakowało im jednak skuteczności i wydawało się, że starcie zakończy się bezbramkowym remisem. Bramkę do szatni zdobył nie kto inny jak Cristiano Ronaldo.

W drugiej połowie kontrę wyprowadzili goście. Sain-Maximin zagrał do Manquillo, który z bliskiej odległości uderzeniem w stronę dalszego słupka wyrównał. Remis nie trwał jednak zbyt długo. W 62. minucie Luke Shaw zagrał do Cristiano Ronaldo, który mocnym uderzeniem z lewej nogi skompletował dublet. Później piękną bramkę z dystansu strzelił Bruno Fernandes, a końcowy wynik ustalił Lingard.

Premier League: Leicester – Manchester City 0:1

Manchester City miał w czwartej kolejce Premier League okazję do zrewanżowania się za ostatni mecz o Tarczę Wspólnoty. Przeciwnikiem Obywateli był bowiem Leicester. W pierwszej połowie dominowali podopieczni Pepa Guardioli, ale nie potrafili wykorzystać żadnej z wypracowanych sytuacji. Dopiero w drugiej połowie obejrzeliśmy gola. Bernardo Silva wbił piłkę do siatki z bardzo bliskiej odległości. Obywatele dowieźli ten wynik do końca, a więc udało im się zrewanżować za porażkę w meczu o Superpuchar Anglii.

Premier League: tabela po 4. kolejce

Tottenham stracił pozycję lidera po porażce z Crystal Palace 0:3 i spadł na siódme miejsce. Pierwszy jest Manchester United, który ma na koncie dziesięć punktów. Za Czerwonymi Diabłami, z taką samą ilością oczek, znaleźli się Chelsea, Liverpool oraz Everton. Na piątym miejscu z dziewięcioma oczkami jest Manchester City.

Premier League: klasyfikacja strzelców po 4. kolejce

Wciąż nie mamy samodzielnego lidera klasyfikacji strzelców w Premier League. Po cztery bramki mają na koncie Antonio oraz Bruno Fernandes. Natomiast trzy trafienia zdobyli do tej pory Mason Greenwood, Grey, Calvert-Lewin oraz Mohamed Salah.