Premier League: podsumowanie 30. kolejki

W miniony weekend nie mieliśmy zbyt wielu meczów 30. kolejki Premier League. Wszystko za sprawą FA Cup, w którym udział brało wiele drużyn z najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Odbyły się więc tylko cztery spotkania. Zapraszam na podsumowanie ligi angielskiej.

Premier League: Aston Villa – Arsenal 0:1

Obie drużyny prezentowały się w ostatnich tygodniach dosyć dobrze, a zatem mogliśmy oczekiwać emocjonującego starcia. Piłkarze Arsenalu chcieli rozpocząć z wysokiego C. Odegaard wyłożył piłkę w polu karnym do Smith Rowe’a, ale młody Anglik uderzył nad poprzeczką. Podopieczni Artety nie przestali atakować bramki rywala i po pół godzinie gry Saka oddał strzał z woleja tuż sprzed pola karnego i umieścił piłkę w siatce. W pierwszej połowie gospodarze nie mieli nic do powiedzenia, ale zmieniło się to po zmianie połów. Bardzo dobrą sytuację w 60. minucie miała Aston Villa, ale uderzenie Ollie Watkinsa trafiło jedynie w słupek. W doliczonym czasie gry szczęścia z rzutu wolnego próbował Philippe Coutinho, ale uderzenie Brazylijczyka obronił bezbłędny w tym starciu Leno. Kanonierzy zdobyli bardzo ważny komplet punktów i tracą tylko pięć punktów do trzeciej Chelsea.

Skrót meczu Aston Villa – Arsenal

Premier League: Leicester – Brentford 2:1

W pierwszej połowie nie działo się wiele, ale bardzo dobrą skutecznością popisała się drużyna gospodarzy. Leicester w 20. minucie po mocnym uderzeniu Castagne w okienko bramki objął prowadzenie. Chwilę później próbował odpowiedzieć Mathias Jensen, ale jego uderzenie było skierowane wprost w Schmeichela. W 33. minucie doskonałym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się James Maddison. W drugiej połowie Kelechi Iheanacho wyszedł do sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale jego podcinka tylko odbiła się od słupka. Później to goście bardziej atakowali bramkę rywala, ale na posterunku bardzo często stał Schmeichel. Udało im się jednak tylko raz trafić do siatki. W 85. minucie. Duńczyk skapitulował dopiero po uderzeniu Wissy sprzed pola karnego, który ustalił wynik rywalizacji na 2:1.

Premier League: tabela po 30. kolejce

Większość drużyn nie rozegrała jeszcze 30. kolejki. Arsenal zrobił kolejny krok aby znaleźć się w TOP 3. Do Chelsea traci bowiem już tylko pięć punktów. Leeds dzięki zwycięstwu oddaliło się od strefy spadkowej, a kolejny krok w walce o europejskie puchary zrobił Tottenham. Leicester mimo wygranej nad Brentford musi pożegnać się z marzeniami o grze w europejskich pucharach.