Premier League: podsumowanie 28. kolejki

Wiele działo się w 28. kolejce Premier League. W hicie, czyli derbach Manchesteru, Obywatele rozbili Czerwone Diabły aż 4:1. Fantastyczną serię kontynuuje natomiast Newcastle. Zapraszam na podsumowanie ligi angielskiej.

Premier League: Liverpool – West Ham 1:0

Liverpool kontynuuje pogoń za Manchesterem City. Kolejną ofiarą The Reds okazały się Młoty, które postawiły się podopiecznym Kloppa i do końca rywalizacji gospodarze nie byli pewni zdobycia kompletu punktów. Liverpool chciał zacząć z wysokiego C, kilka chwil po wznowieniu rywalizacji, sytuację sam na sam miał Mohamed Salah, ale bezbłędnie interweniował Łukasz Fabiański. Polak nie miał szans w 27. minucie, wtedy to doskonałe podanie Alexandra-Arnolda na bramkę zamienił Sadio Mane. W drugiej połowie The Reds kontrolowali przebieg gry i nie pozwalali West Hamowi na stworzenie zagrożenia, dlatego podopieczni Kloppa skromnie triumfowali 1:0.

Premier League: Newcastle – Brighton 2:1

Newcastle jeszcze niedawno był w strefie spadkowej. Po objęciu klubu przez szejków wyszedł jednak na prostą i gdyby wziąć pod uwagę pięć ostatnich kolejek, to byłby wiceliderem Premier League. Klub pokonując Brighton przedłużył serię meczów bez porażki do ośmiu. Wynik rywalizacji otworzył Ryan Fraser, który był pierwszy przy piłce, która odbiła się od słupka i trafił do pustej bramki. Chwilę później z rzutu wolnego dośrodkował strzelec pierwszego gola, a centrę na bramkę zamienił Schar.

W drugiej połowy nieco lepiej grały Mewy, ale stać ich było tylko na bramkę kontaktową. W 55. minucie gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Lewis Dunk. Godzinę na placu gry spędził Jakub Moder.

Premier League: Manchester City – Manchester United 4:1

Hit Premier League został zdominowany przez Manchester City. Obywatele już w piątej minucie otworzyli wynik rywalizacji. Bernardo Silva w piątej minucie zagrał do zupełnie niekrytego Kevina De Bruyne, a Belg nie miał problemu z wykończeniem akcji. Manchester United było stać na odpowiedź. W 22. minucie precyzyjnym strzałem wyrównał Jadon Sancho. Podopieczni Guardioli szybko jednak odzyskali prowadzenie po kolejnym golu De Bruyne.

Druga połowa była całkowicie zdominowana przez gospodarzy, Manchester United nie oddał ani jednego strzału, nawet niecelnego. W 68. minucie na 3:1 podwyższył Mahrez, który w doliczonym czasie gry ustalił końcowy wynik na 4:1.

Premier League: tabela po 28. kolejce

Liderem jest Manchester City, który ma sześć punktów przewagi nad Liverpoolem. The Reds mają jednak rozegrany jeden mecz mniej. Wydaje się, że walka o mistrzostwo rozstrzygnie się między tymi dwoma zespołami.

Ciekawie jest także u dołu tabeli. Niedługo do strefy spadkowej trafi Everton, który ma już tylko punkt przewagi nad Burnley. Podopieczni Franka Lamparda przegrali trzy ostatnie mecze z rzędu.