Premier League: hit dla Chelsea, gol Klicha

Nie brakowało emocji w 2. kolejce Premier League. W hicie kolejki Chelsea pokonała Arsenal 2:0, a bramkę w pierwszym meczu po powrocie do drużyny zdobył Lukaku. Golem popisał się także Mateusz Klich, ale Leeds zremisowało z Evertonem. Zapraszam na podsumowanie 2. kolejki ligi angielskiej.

Premier League: Liverpool – Burnley 2:0

Spotkanie Liverpoolu z Burnley otworzyło nam 2. kolejkę Premier League. Gospodarze byli oczywiście faworytami tego starcia i dość szybko zdobyli gola. W 18. minucie Diogo Jota wyprzedził obrońcę i wykorzystał dobrą wrzutkę Konstantinosa Tsimikasa. Chwilę później golkipera pokonała Mohamed Salah, ale po analizie VAR sędzia dopatrzył się minimalnego spalonego.

Na drugiego gola musieliśmy czekać do drugiej połowy. W 69. minucie Alexander-Arnold zagrał piłkę do Sadio Mane, a Senegalczyk dobrym strzałem z woleja pokonał Pope’a. Mecz zakończył się więc wynikiem 2:0.

Bramka z meczu Liverpool – Burnley:

Premier League: Manchester City – Norwich 5:0

Wynik meczu został szybko otworzony. W siódmej minucie piłkę w pole karne wrzucił Raheem Sterling, a jeden z obrońców kopnął w kierunku Krula, który zanotował trafienie samobójcze. Kwadrans później podwyższył Jack Grealish, który prawdopodobnie dosyć przypadkowo zamknął podanie Jesusa.

Układ sił nie zmienił się w drugiej połowie i Manchester City po raz kolejny zdecydowanie dominował. W 64. minucie po zamieszaniu w polu karnym gola strzelił Laporte. Chwilę później do pustej bramki trafił Sterling. Wynik na 5:0 ustalił Mahrez, który idealnie wykończył akcję po dobrym podaniu Diasa.

Skrót meczu Manchester City – Norwich:

Premier League: Arsenal – Chelsea 0:2

W hicie 2. kolejki ligi angielskiej Arsenal podejmował Chelsea. Kanonierzy słabo rozpoczęli sezon, bo od porażki z Brentfordem. W The Blues po raz pierwszy od sezonu 2013/2014 zagrał Lukaku, który już w 15. minucie wpisał się na listę strzelców. Belg z łatwością zamknął podanie Reece’a Jamesa. Anglik strzelił także gola. W 35. minucie uderzeniem w kierunku dalszego słupka pokonał bezradnego golkipera. Kanonierzy prezentowali się zdecydowanie słabiej i nie zdołali pokonać obrony Chelsea. Końcowy wynik to 2:0.

Bramki z meczu Arsenal – Chelsea:

Premier League: wyniki 2. kolejki

Nie brakowało niespodzianek w trakcie 2. kolejki Premier League. Za sensację można uznać remis Southampton z Manchesterem United. Mało kto także spodziewał się, że West Ham pokona aż 4:1 Leicester.

Premier League: tabela po 2. kolejce i klasyfikacja strzelców

Liderem po dwóch kolejkach jest West Ham. Tyle samo punktów mają jednak jeszcze 4 zespoły. Są nimi Chelsea, Liverpool, Brighton i Tottenham. W klasyfikacji strzelców mamy dwóch liderów. Po trzy bramki mają na koncie Antonio z West Hamu oraz Bruno Fernandes z Manchesteru United. Benrahma, Calvert-Lewin, Greenwood, Ings, Jota i Maupay mają po dwa trafienia.