Premier League: podsumowanie 12. kolejki

Za nami już 12. kolejka Premier League, w której nie brakowało emocji. Zaskakującym wydarzeniem była przegrana Manchesteru United aż 1:4 z Watford. Po tym spotkaniu swoją posadę utracił Solskjaer. Zapraszam na podsumowanie 12. kolejki ligi angielskiej.

Premier League: Leicester – Chelsea 0:3

Spotkanie Leicester z Chelsea rozpoczęło 12. kolejkę Premier League. The Blues bardzo szybko ruszyli do ataku. Już na początku rywalizacji Ben Chilwell oddał groźny strzał, ale na szczęściu dla Lisów, piłka uderzyła w poprzeczkę. W 14. minucie Anglik dośrodkował piłkę z rzutu rożnego i tym razem gospodarze nie zdołali się wybronić, centrę doskonale wykończył Rudiger. Chelsea podwyższyła prowadzenie w 28. minucie. Kante przebiegł z piłką dłuższy dystans i oddał strzał z lewej nogi tuż przy słupku, nie dając szans Schmeichelowi.

Dopiero w drugiej połowie Leicester zaczęło nieco częściej atakować. W 64. minucie bardzo dobry strzał z dystansu oddał Daniel Amartey. Jeszcze lepszą interwencją popisał się jednak Edouard Mendy. Chwilę później dobrą okazję miał Pulisic, ale Amerykanin nieznacznie spudłował. Co się jednak odwlecze to nie uciecze, w 71. minucie były zawodnik Borussii Dortmund z bardzo niewielkiej odległości pokonał Schmeichela i ustalił rezultat spotkania na 0:3.

Skrót mecz Leicester – Chelsea:

Premier League: Watford – Manchester United 4:1

Do sensacyjnego wyniku doszło na Vicarage Road. Watford pokonał Manchester United aż 4:1. Włodarzom Czerwonych Diabłów skończyła się wówczas cierpliwość i swoją posadę utracił Solskjaer. Już początek spotkania wyglądał źle. W 7. minucie Bruno Fernandes niepotrzebnie posłał tak zwaną świecę w swoje pole karne, a podczas walki o piłkę przeciwnika sfaulował Scott McTominay i arbiter wskazał na jedenastkę. Początkowo David De Gea obronił strzał Sarra, ale przy dobitce nie miał już szans. Arbiter dopatrzył się jednak nieprawidłowości i kazał powtórzyć rzut karny. Tym razem ponownie górą był hiszpański golkiper. W 28. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, a zdobywcą bramki był Joshua King. Tuż przed przerwą gola na 2:0 zdobył Ismaila Sarr. Senegalczyk otrzymał podanie od Kike i mocnym płaskim strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał bezradnego De Geę.

Druga połowa rozpoczęła się dobrze dla Manchesteru United. W 50. minucie podanie od Ronaldo wykorzystał van de Beek i mieliśmy 2:1. W 69. minucie nieodpowiedzialnie zachował się Maguire. Anglik mimo wielu opcji podań postanowił wdać się w drybling, który nie jest jego najmocniejszą stroną. Jak można było się tego spodziewać, za daleko wypuścił sobie futbolówkę, którą już prawie miał stracić, ale w myśl zasady piłka może przejść a zawodnik nie, powalił przeciwnika na murawę. Nie spodobało się to arbitrowi, który pokazał Maguirowi drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Gra w osłabieniu odcisnęła swoje piętno w doliczonym czasie gry. W 92. minucie  mocnym uderzeniem De Geę pokonał Joao Pedro, a wynik rywalizacji na 4:1 zdążył jeszcze ustalić Emmanuel Dennis.

Skrót meczu Watford – Manchester United:

Premier League: Liverpool – Arsenal 4:0

Liverpool w meczu z Arsenalem po raz kolejny potwierdził wysoką formę. Na pierwszą bramkę w tym starciu musieliśmy czekać dosyć długo. Dopiero w 39. minucie obejrzeliśmy pierwszego gola. Wtedy to Trent Alexander-Arnold dośrodkował futbolówkę w pole karne, a dobrą główką popisał się Sadio Mane, który wpisał się na listę strzelców.

W drugą połowie lepiej weszli The Reds. Gospodarze już w 52. minucie podwyższyli prowadzenie. Fatalny błąd Tavaresa wykorzystał Diogo Jota, który zmylił obrońcę i bramkarza i strzelił do pustej bramki. Gol na 3:0 był wzorcowym przykładem szybkiego ataku. W momencie wybicia piłki przez Alissona, do zdobycia bramki przez Salaha minęło 11 sekund. Wynik rywalizacji w 77. minucie ustalił Minamino, który wykorzystał doskonałe podanie Alexandra-Arnolda.

Premier League: tabela po 12. kolejce

Na szczycie tabeli niewiele się zmieniło, ponieważ Chelsea, Manchester City oraz Liverpool wygrali swoje mecze. Drugie zwycięstwo z rzędu odniosły Kanarki, które awansowały na przedostatnie miejsce.

Tabela Premier League:

Premier League: klasyfikacja strzelców po 12. kolejce

Na czele klasyfikacji strzelców wciąż jest Mohamed Salah. Egipcjanin ma na swoim koncie już 11 goli. Na drugim miejscu są Mane oraz Vardy z siedmioma bramkami. Sześć razy golkipera pokonywał Antonio, a pięciokrotnie na listę strzelców wpisywali się Cornet, Raphinha, Sarr oraz Diogo Jota.