Premier League: wpadka Arsenalu, mistrz bez punktów

Zakończyła się pierwsza kolejka Premier League. Nie zabrakło w niej sensacyjnych rozstrzygnięć. Zapraszam na podsumowanie ligi angielskiej.

Brentford – Arsenal 2:0

W pierwszym i jedynym piątkowym meczu Brentford podejmował Arsenal. Kanonierzy musieli poradzić sobie bez między innymi Lacazette’a, Aubameyanga, Thomasa i Gabriela. W 22. minucie dosyć niespodziewanie na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą Sergiego Canosa. W drugiej połowie gola na 2:0 strzelił Christian Norgaard, który wykorzystał pojedynek główkowy. Dopiero wtedy Arsenal poważnie wziął się za odrabianie wyniku, ale nie pokonał golkipera beniaminków. Końcowy wynik to 2:0, zapowiada się kolejny trudny sezon dla sympatyków Arsenalu.

Manchester United – Leeds 5:1

Sobotnią rywalizację w Premier League otworzył mecz Manchesteru United z Leeds. Czerwone Diabły dały prawdziwy popis umiejętności. W 30. minucie Paul Pogba zagrał do Bruno Fernandesa w pole karne, a Portugalczyk uderzeniem między nogami Mesliera umieścił piłkę w bramce. W 48. minucie prawdziwą rakietą popisał się Ayling i mieliśmy 1:1.

W dalszej części rywalizacji gra układała się po myśli Manchesteru United. Czerwone Diabły od 52. do 68. minuty strzeliły cztery gole. Trafieniami popisali się Bruno Fernandes (2 gole), Mason Greenwood i Fred. To starcie było prawdziwym popisem wspomnianego Portugalczyka oraz Paula Pogby, który zanotował cztery asysty. Manchester United bardzo dobrze wszedł w sezon i zgłosił aspirację do triumfu w Premier League.

Bramki z meczu Manchester United – Leeds:

Burnley 1:2 Brighton

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Burnley. Już w drugiej minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał James Tarkowski. Gospodarze mogli w pierwszej połowie podwyższyć kilka razy prowadzenie, ale dobrze bronił Sanchez i Mewy ratowała także poprzeczka. Sytuacja boiskowa odmieniła się po przerwie. Brighton było wtedy zdecydowanie groźniejsze. Impuls do ataku dał wprowadzony z ławki Jakub Moder. Polak chwilę po wejściu na boisko zanotował asystę przy bramce Maupaya.

W 78. minucie dogranie Grossa w pole karne wykorzystał Alexis Mac Allister, który zapewnił Brighton trzy punkty.

Chelsea – Crystal Palace 3:0

The Blues nie dało szans Crystal Palace. Mecz od samego początku toczył się pod dyktando Chelsea. W 27. minucie wynik rywalizacji otworzył bardzo dobrym strzał z wolnego Marcos Alonso. Przed przerwą prowadzenie podwyższył Pulisic. W 58. minucie bramkę dla The Blues zdobył świetnie zapowiadający się Chalobah. Anglik oddał dobry strzał z dystansu i ustalił wynik rywalizacji na 3:0.

Everton – Southampton 3:1

Pierwsza połowa rywalizacji nie była zbyt porywająca. Przez 45 minut obejrzeliśmy tylko jednego gola. Został zdobyty przez Southampton, a konkretnie Adama Armstronga, który wykorzystał sytuację sam na sam. W drugiej połowie oglądaliśmy zupełnie odmieniony Everton. Już w 47. minucie wyrównał Richarlison. Później po trafieniu dołożyli także Doucoure i Calvert-Lewin. Komplet punktów został na Goodison Park.

Bramki Evertonu:

Leicester – Wolves 1:0

Tylko jedną bramkę oglądaliśmy na King Power Stadium, choć obie drużyny miały kilka obiecujących sytuacji bramkowych. jedynego gola zdobył w 41. minucie Jamie Vardy. Anglik wykorzystał dobre dogranie Pereiry, który bardzo ładnie minął dwóch rywali i ustalił rezultat spotkania.

Watford – Aston Villa 3:2

Dość niespodziewanym wynikiem zakończyła się rywalizacja Watfordu z Aston Villą. Przed meczem mało kto stawiał na zwycięstwo gospodarzy. Dobrą pierwszą połowę rozegrał Dennis. Nigeryjczyk wpisał się na listę strzelców w 10. minucie, a w 42. asystował przy trafieniu Sarra. W drugiej połowie gola na 3:0 zdobył Cucho. Goście gonili wynik, ale zdążyli odrobić tylko dwie bramki.

Norwich – Liverpool 0:3

Liverpool zdecydowanie pokonał Kanarki w ostatnim sobotnim meczu Premier League. The Reds w 26. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Diogo Joty. Portugalczyk dobrze wykorzystał dogranie Salaha i umieścił piłkę w bramce z bliskiej odległości. Na kolejne bramki czekaliśmy do drugiej połowy. W 65. minucie na 2:0 strzelił wprowadzony z ławki Roberto Firmino. Przeciwników dobił bardzo ładnym strzałem Mohamed Salah.

Newcastle – West Ham 2:4

Już w piątej minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Uderzeniem głową Fabiańskiego pokonał Wilson. W 18. minucie wyrównał Cresswell, ale Newcastle do przerwy zdołało strzelił na 2:1. W zdominowanej przez West Ham drugiej połowie obejrzeliśmy aż trzy bramki gości, które zapewniły im komplet punktów.

Tottenham – Manchester City 1:0

Tylko jedną bramkę oglądaliśmy w hicie ligi angielskiej. W pierwszej połowie zabrakło celnych strzałów, na szczęście ta statystyka była zdecydowanie inna po przerwie. Wynik rywalizacji w 55. minucie otworzył i zarazem zamknął Hueng-Min Son, który strzałem w kierunku dalszego słupka zaskoczył Edersona. Podopieczni Guardioli próbowali wyrównać, ale nie udało im się sforsować szyków obronnych rywala. Mistrz Premier League zaczyna więc sezon bez punktu.