Polska z brązowym medalem mistrzostw Europy!

Mamy to! Polska wygrała z Serbią 3:0 i zdobyła brązowym medal mistrzostw Europy. Czujemy niedosyt, ale ważne, że nie zostajemy bez medalu.

Serbia ograna! Polska zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy

Dzisiejszy mecz o brązowy medal mistrzostw Europy był określany mianem spotkania przegranych. Zarówno Polska, jak i Serbia celowały w zdobycie złota na tej imprezie. Obie drużyny poniosły bolesne porażki w półfinałach, jednak to Polacy zregenerowali się szybciej i poradzili sobie zdecydowanie lepiej w meczu o trzecie miejsce. Serbowie postawili nam ciężkie warunki, jednak ostatecznie nie byli w stanie wygrać nawet jednego seta. Pierwsze dwie partie to w miarę gładkie zwycięstwa Biało-Czerwonych. Dopiero w trzeciej Serbowie się postawili, a losy musiały ważyć się w końcówce. Od stanu 22-22 to Polacy wygrali 3 punkty z rzędu i przypieczętowali zwycięstwo w trzech setach. Bardzo dobre zawody Biało-Czerwonych. Serbowie nie mieli argumentów, żeby nam się przeciwstawić.

Polska – Serbia 3:0 (25:22, 25:16, 25:22)

Vital Heynen pożegnał się z polskimi kibicami

Dla Vitala Heynena mistrzostwa Europy były najprawdopodobniej ostatnią imprezą na której poprowadził reprezentację Polski. Mimo, że zdobyliśmy brązowy medal to cały sezon jest jednak rozczarowaniem. Przede wszystkim, po raz kolejny nie udało nam się niczego osiągnąć na igrzyskach olimpijskich, które są najważniejszą imprezą czterolecia. Na mistrzostwach Europy także mieliśmy zamiar zdobyć złoto, jednak porażka ze Słowenią pokrzyżowała te plany. Podsumowując, bardzo cieszymy się z dzisiejszej wygranej i zdobytego medalu. Sezon jednak mógł być oczywiście dużo lepszy w wykonaniu Biało-Czerwonych.

Reprezentacja Polski przed dwoma laty również zdobyła brązowy medal na mistrzostwach Europy.