Polska – Turcja: Przewidywane składy, historia spotkań

Patryk Śliwiński

10 czerwca 2024

W poniedziałek odbędzie się drugie spotkanie kontrolne przed zbliżającym się EURO. Podczas ostatniego sprawdzianu ponownie zmierzymy się z uczestnikiem mistrzostw Europy.

Polska reprezentacja

Będzie to reprezentacja Turcji. W meczu z Ukrainą na ławce rezerwowych mecz zaczął Robert Lewandowski. Jak będzie wyglądał skład Michała Probierza na ostatni mecz towarzyski przed Euro 2024? Sprawdź przewidywane składy na mecz Polska – Turcja i historię spotkań między tymi reprezentacjami.

Polska – Ukraina – przewidywane składy

Przewidywane składy

  • Polska: Szczęsny – Walukiewicz, Dawidowicz, Bednarek – Piotrowski, Slisz (D. Szymański), Zieliński, Frankowski, Puchacz – Świderski, Lewandowski
  • Turcja: Bayindir; Celik, Demiral, Bardakci, Muldur; Calhanoglu, Ayhan; Guler, Yazici, Akturkoglu; Tosun

Z Ukrainą bronił Łukasz Skorupski, a w starciu z Turcją Michał Probierz najprawdopodobniej sprawdzi formę Szczęsnego. Na lekki uraz miał narzekać Kiwior, dlatego w obronie powinniśmy zobaczyć Walukiewicza, Dawidowidcza i Bednarka. W środku pola formę przed Euro mają sprawdzić Piotrowski, który może być pierwszym wyborem naszego trenera i Zieliński. Pomoc uzupełni Bartosz Slisz, ale jeśli lekarze uznają że jest zbyt wcześniej na to aby zaczynał mecz, to zastąpić go powinien Damian Szymański. Na wahadłach powinniśmy zobaczyć Przemysława Frankowskiego i Tymoteusza Puchacza, ponieważ Nicola Zalewski odbywał w niedzielę indywidualny trening, po tym jak zszedł z urazem po starciu z Ukrainą. Jak przyznawał na konferencji Michał Probierz, więcej minut ma dostać Robert Lewandowski. W ataku spodziewamy się również Karola Świderskiego, który najczęściej współpracował z Lewym w ostatnich spotkaniach.

Polska – Ukraina: zapowiedź

Polska – Turcja: Typy, kursy, zakłady 10.06 | mecze towarzyskie

Polska – Turcja – historia spotkań

Z Turcją jeszcze nie graliśmy w XXI wieku. Ostatni mecz z tą reprezentacją zagraliśmy w 1993 roku. Przegraliśmy wtedy 1:2. Bilans przemawia jednak na naszą korzyść. W sześciu spotkaniach triumfowaliśmy cztery razy, a Turcja tylko dwa.

Mecz: Wynik Typ meczu Rok
Turcja – Polska 2:1 EL.MŚ 1993
Polska – Turcja 1:0 EL.MŚ 1992
Polska – Turcja 3:0 EL.ME 1991
Turcja – Polska 0:1 EL.ME 1990
Turcja – Polska 1:0 EL.ME 1971
Polska – Turcja 5:1 EL.ME 1971

 

Autor tekstu

Patryk Śliwiński

Piłką nożną interesuję się od ósmego roku życia. Ze względu na część życia spędzoną we Włoszech, wierny kibic włoskiego calcio. Poza piłką nożną, pasjonat Formuły 1. W kręgu zainteresowań sportowych są też tenis, siatkówka, skoki narciarskie i lekkoatletyka. W przeszłości redaktor HalaMadrid.pl i Goal.pl. Kiedy nie śledzę informacji ze świata sportu, gram w piłkę albo podróżuję. Moje wywiady ze sportowcami i ekspertami sportowymi znajdziesz na Futbolnews.pl.

Najnowsze wpisy