Pobierz aplikację betfan na telefon
Polska – Szwecja, kolejny mecz o wszystko

W środę rozegramy swój drugi mecz o wszystko na Euro 2020. Czy Polska da radę pokonać Szwecję i awansować do 1/8 finału? 

Polska z ostatnią szansą na awans

Jak dobrze, że zremisowaliśmy z Hiszpanią i nie musimy już przedwcześnie podsumowywać Euro 2020. Ciągle mamy szanse na awans. Co więcej, wszystko jest w naszych rękach! Wystarczy tylko i aż wygrać ze Szwecją i najprawdopodobniej zajmiemy wtedy drugie miejsce w grupie E premiowane awansem do kolejnej fazy turnieju. Dlatego też mecz ten zapowiadamy jako walkę o wszystko. Szwedzi z dorobkiem czterech punktów obecnie zajmują pierwsze miejsce w grupie E i z pewnością łatwo nie będą chcieli go opuścić. Wygranie grupy zapewnia pojedynek w 1/8 finału z teoretycznie dużo słabszym rywalem, dlatego osobiście odrzucam możliwość, żeby reprezentacja Szwecji odpuściła to spotkanie. Polska z kolei dalej jest na ostatnim miejscu z dorobkiem jednego punktu. Startujemy z bardzo trudnej pozycji, jednak w Sewilli również byliśmy skazywani na porażkę.

OBSTAW MECZ SZWECJA – POLSKA W BETFAN 

Forma i wyniki Polski na Euro 2020

Polska rozpoczęła ME 2020 od porażki w meczu ze Słowacją 1:2. Była to niewątpliwie klęska naszego zespołu i po tym spotkaniu mało kto wierzył jeszcze w sukces i awans do 1/8 finału. Zagraliśmy wówczas bardzo niemrawo, a nasz podstawowy pomocnik Grzegorz Krychowiak musiał opuścić boisko z powodu otrzymania dwóch żółtych kartek. Przed meczem z Hiszpanią nie było żadnych pozytywów, a ekipa Paulo Sousy była skazywana z góry na wysoką porażkę. Jak się później okazało, nasza reprezentacja pokazała się ze znakomitej strony w spotkaniu z „nożem na gardle” (przypomnijmy, porażka oznaczała pożegnanie się z Euro 2020) i zremisowała z „La Furia Roja” 1:1. Taki wynik pozwala nam dalej marzyć o awansie z grupy, choć będzie to bardzo ciężkie zadanie.

Wyniki naszej reprezentacji na Euro 2020: 

Polska – Słowacja 1:2 (0:1)
Hiszpania – Polska 1:1 (1:0)

Forma i wyniki Szwecji na Euro 2020

Przede wszystkim reprezentacja Szwecji gra bardzo dobrze w defensywie. Na Euro 2020 ta reprezentacja nie straciła jeszcze bramki. Zdobyła tylko jedną z rzutu karnego. Ekipa Janne Anderssona gra bardzo wyrafinowany i skuteczny futbol. Będziemy musieli na pewno sporo się napracować, żeby przebić się przez szyki ustawione przez Szwecję. Podsumowując, Szwedzi z pewnością imponują solidnością, jednak nie są poza naszym zasięgiem.

Wyniki reprezentacji Szwecji na Euro 2020:

Hiszpania – Szwecja 0:0 (0:0)
Szwecja – Słowacja 1:0 (0:0)

Kłopoty zdrowotne w reprezentacji Polski

Niestety, złe wieści napływają do nas ze zgrupowania reprezentacji Polski. Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski przekazał informację, że Jakub Moder ma kłopoty zdrowotne przed meczem ze Szwecją. „USG miał wczoraj. Badanie nic nie wykazało. Dziś będzie miał rezonans magnetyczny. Piłkarz ma spuchnięte kolano, odczuwa ból i został w hotelu z fizjoterapeutą” – pisze Kwiatkowski. Do treningów natomiast powrócił Jan Bednarek, który musiał opuścić boisko w meczu z Hiszpanią w 85. minucie. Lekarze robią wszystko, żeby nasz podstawowy obrońca był w pełni gotów na mecz ze Szwedami.

Mecz Szwecja – Polska odbędzie się w środę 23 czerwca o godzinie 18:00 na Stadionie Kriestowskij w Sankt Petersburgu. 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!