Pobierz aplikację betfan na telefon
Polska – Szwecja. Quiz wiedzy przed finałem baraży o MŚ

Już we wtorek 29 marca odbędzie się finał baraży o mistrzostwa świata. W decydującym o awansie na mundial meczu Polska zmierzy się ze Szwecją. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was quiz sprawdzający wiedzę o polskich zawodnikach, Szwecji i samym meczu. Sprawdź swoją wiedzę o meczu Polska – Szwecja.

Przed Polakami już ostatni krok eliminacji mistrzostw świata. Jego postawienie oznacza wyeliminowanie Szwecji w finale baraży. Nie ma już czasu na półśrodki. Biało-Czerwoni mogą zgarnąć wszystko albo nic. Czy Polska pokona Szwecję? Nie wiemy, ale może wy będziecie w stanie odpowiedzieć na inne pytania w naszym quizie wiedzy. Znacie obecną sytuację w naszej reprezentacji? Wiecie, co się dzieje wokół kadry? A może interesujecie się historią naszych najbliższych rywali – Szwecji? To quiz stworzony dla Ciebie. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 13/15 to rezultat satysfakcjonujący.

0%
55
Created on By Polska - Szwecja. Quiz wiedzy przed finałem baraży o MŚSzymon Piórek
Polska - Szwecja. Quiz wiedzy przed finałem baraży o MŚ

Polska - Szwecja. Quiz wiedzy przed finałem baraży o MŚ

Już we wtorek 29 marca odbędzie się finał baraży o mistrzostwa świata. W decydującym o awansie na mundial meczu Polska zmierzy się ze Szwecją. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was quiz sprawdzający wiedzę o polskich zawodnikach, Szwecji i samym meczu. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 13/15 to rezultat satysfakcjonujący. Sprawdź swoją wiedzę o meczu Polska - Szwecja.

1 / 15

1. Finał baraży to decydujący o awansie na mundial mecz dla reprezentacji Polski. Będzie to również pierwsze spotkanie o punkty selekcjonera kadry. Kto nim został w tym roku?

2 / 15

2. Przed barażem dużo mówiło się o powołaniach nowego selekcjonera. Ostateczne na kadrę pojechało 31 zawodników. Dwóch z powołanych nie dojechało. Jeden to grający w lidze rosyjskiej zawodnik, który musiał zrezygnować z przyjazdu ze względu na zakażenie koronawirusem. Kto to taki?

3 / 15

3. Drugim zawodnikiem, który zrezygnował z przyjazdu jest Karol Świderski. W jakim klubie występuje napastnik, który wypadł z kadry z powodu kontuzji?

4 / 15

4. Pierwotnie w półfinale baraży Polska miała zmierzyć się z Rosją. Po ataku na Ukrainę została wykluczona z gry i pozbawiona szansy rywalizacji. Z tego powodu Biało-Czerwoni zagrali towarzyski mecz ze Szkocją. Jakim wynikiem się zakończył?

5 / 15

5. Mecz ze Szkocją miał być tylko towarzyskim przetarciem. W rzeczywistości okazało się, że Polacy okupili spotkanie kilkoma kontuzjami. Kto z urazami zszedł z boiska w pierwszej połowie potyczki?

6 / 15

6. Ostatecznie Polska w finale baraży zmierzy się ze Szwecją, która wyeliminowała Czechy. Jakim wynikiem i po jakim czasie najbliżsi rywale Biało-Czerwonych pokonali naszych południowych sąsiadów?

7 / 15

7. Szwecja w rankingu FIFA plasuje się wyżej od Polski. W jakim przedziale rankingu można znaleźć naszych najbliższych rywali?

8 / 15

8. Szwedów do awansu na mundial może poprowadzić selekcjoner Janne Andersson. Którym trenerem kadry w XXI wieku jest 60-latek?

9 / 15

9. W polskiej ekstraklasie występuje obecnie siedmiu Szwedów, lecz tylko jeden z nich otrzymał powołanie na marcowe zgrupowanie. Który?

10 / 15

10. Szwecja nigdy nie była dla nas łatwym rywalem, o czym przekonaliśmy się podczas Euro 2020. Jakim wynikiem zakończył się ten mecz?

11 / 15

11. Kiedy po raz ostatni wygraliśmy ze Szwecją?

12 / 15

12. Polska staje przed możliwością awansu na mundial. Po raz który w historii możemy wystąpić w mistrzostwach świata?

13 / 15

13. Polską drużynę przed meczem ze Szwecją nawiedziła plaga kontuzji. Arkadiusz Milik, Bartosz Salamon, Mateusz Wieteska i Krzysztof Piątek nabawili się niepokojących urazów. Ostatni z wymienionych graczy walczy jednak z czasem, by zdążyć na spotkanie. Nowe opatrunki próżniowe mają zagoić jego ranę, na którą nałożono siedem szwów. W jakim miejscu?

14 / 15

14. Niektórzy z naszych piłkarz pozytywnie patrzą w przyszłość i wierzą w nasz awans. Złożyli wobec tego pewne deklaracje. Jednym z nich jest Matty Cash, który obiecał, że po awansie uraczy się jednym z polskich przysmaków. Co to będzie?

15 / 15

15. Gdzie rozegramy finał baraży?

Your score is

The average score is 69%

0%

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!