Polska – Serbia: Typy, kursy, zakłady | 28.05 Liga Narodów Kobiet

Wojciech Sikora

28 maja 2024

Po znakomitej serii spotkań w Antalyi, Polska zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Ligi Narodów kobiet. Kolejne cztery starcia nasza kadra rozegra w Arlington, czyli USA. Tutaj w pierwszym zestawieniu zagrają przeciwko Serbii, która wygrała tylko jedno starcie w ubiegłej rundzie, wygrywając wtedy z Tajlandią 3:0. W tym pojedynku nasze siatkarki powinny znacznie przeważać, ale czy odniosą kolejne pewne zwycięstwo? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Polska – Serbia. 

Polska, siatkówka, ME siatkarek 2023

Zapowiedź meczu Polska – Serbia

Polska kadra znakomicie poradziła sobie w pierwszym etapie tegorocznej Ligi Narodów. Polki rozbiły każde rywalki wynikiem 3:0, czyli Włochy, Francję, Holandię oraz Japonię. Teraz nasze siatkarki udały się do USA, a dokładnie do Arlingotn. Tam czekają ich pojedynki z Serbią, Koreą Południową, Niemcami oraz USA. Po pierwszej serii nasza reprezentacja jest oczywiście na pierwszym miejscu, co było sporym krokiem w stronę awansu do fazy play off.

Typy bukmacherskie na mecz Polska – Serbia

Betfan logo
POLSKA WYGRA Z HANDICAPEM -1.5 SETA
Kurs 1.62
Zagraj już teraz

Przeciwko Serbii, nasze siatkarki będą faworytkami i nie powinny mieć tutaj większych problemów, by ponownie wygrać. W pierwszym etapie trafiły na bardzo trudne rywalki, ale udało im się pokonać jedynie Tajlandię. Pozostałe przegrały z Dominikaną, Chinami i Brazylią. Polki to niemal ten sam poziom co wymienione reprezentacje i tutaj także powinny przeważać. Typuję wygraną Biało-Czerwonych z handicapem -1.5 seta.

Kursy bukmacherskie na mecz Polska - Serbia

  • Wygrana Polski - 1.09
  • Wygrana Serbii - 6.90
  • Powyżej 148.5 punktów - 1.87

W tej rywalizacji minimalnie większe szanse eksperci dają reprezentacji Polski, wystawiając kurs na ich zwycięstwo 1.09. Tak też Serbia będzie tutaj underdogiem, co przekłada się na przelicznik wynoszący 6.90.

Siatkarska Liga Narodów kobiet: Kadra

Kadra Polski na fazę grupową, rozgrywaną w Arkington, którą powołał trener Stefano Lavarin, gdzie wprowadził kilka korekt:

- libero: Justyna Łysiak, Aleksandra Szczygłowska
- rozgrywające: Joanna Wołosz, Katarzyna Wenerska
- środkowe: Weronika Centka, Magdalena Jurczyk, Joanna Pacak, Klaudia Alagierska-Szczepaniak
- atakujące: Monika Gałkowska , Magdalena Stysiak
- przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk

Transmisja meczu Polska - Serbia, gdzie oglądać? 

Wtorkowy mecz pomiędzy Polską a Serbią, w ramach fazy grupowej Ligi Narodów kobiet, odbędzie się 28 maja o 23:00 na hali w Arlington. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat oraz Polsat Sport 1. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl. Relacja na sport.betfan.pl.

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy