Polska – Niemcy: Typy, kursy, zapowiedź 30.05 | EURO U-17

Jan Paździerski

30 maja 2023

Polska - Niemcy: Typy, kursy, zapowiedź 30.05 | EURO U-17
Polska reprezentacja do lat 17. zachwyca swoim stylem, a z grupy wyszła z pierwszego miejsca. Młodzi Polacy zagrają w półfinale z Niemcami, którzy zajęli pierwsze miejsce w grupie C. Już dziś odbędzie się  jedno z najważniejszych spotkań w historii młodzieżowego futbolu nad Wisłą – Polska – Niemcy. Czy imponująca w ostatnim czasie kadra naszych piłkarzy zdoła pokonać również świetnie grającą młodzieżową kadrę Niemiec? Zapraszam na krótką zapowiedź oraz typ w meczu Polska – Niemcy U-17.

Polska – Niemcy: zapowiedź meczu U-17

Mimo porażki w ostatnim spotkaniu z Walią, Polska zdołała wygrać swoją grupę. Młodzi polscy piłkarze odnieśli zwycięstwo nad Irlandią oraz gospodarzami, Węgrami. Z kolei Serbowie zremisowali z Słowenią i Hiszpanią, ale odnieśli zwycięstwo nad Włochami, co pozwoliło im zająć drugie miejsce w swojej grupie. Teraz wszyscy liczą, że nasi młodzi zawodnicy zaprezentują taką samą grę jak w pierwszych dwóch meczach, kiedy zachwycali ofensywnym stylem i nieustannym pressingiem.
Reprezentacja Polski stoi przed szansą historycznego awansu. W meczu półfinałowym Mistrzostw Europy U17 zmierzy się z drużyną młodzieżową Niemiec. Choć "Biało-Czerwoni" nie są uważani za faworytów tego spotkania, są w stanie sprawić sensację i wywalczyć przepustkę do finału.

Polska - Niemcy: typy, typowanie, kursy

To będzie niezwykle zacięte spotkanie. Niemcy stawiani są w roli faworyta. Może to być spowodowane po prostu tym, że nasza reprezentacja U-17 nie ma takiej głębi składu i poziom najlepszych 11. zawodników różni się od pozostałych. Goście przegrali na tym turnieju tylko raz, a mieli w grupie chociażby Francuzów. Obstawiam, że obie drużyny strzelą gola.

1.50

OBIE DRUŻYNY

STRZELĄ BRAMKĘ

betfan

Polska - Niemcy: gdzie obejrzeć? transmisja tv, online, na żywo

Wtorkowy półfinałowy mecz Polski z Niemcami na młodzieżowych Mistrzostwach Europy do lat 17, odbędzie się 30 maja o godzinie 16:30 na stadionie Pancho Arena. Spotkanie będzie można obejrzeć na oficjalnej stronie UEFA.tv. Możliwe, że transmisja odbędzie się także na TVP Sport.
  • Relację można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:

Autor tekstu

Jan Paździerski

Od dzieciństwa interesuję się sportem, w szczególności piłką nożną, w którą grałem od najmłodszych lat do końca liceum. Interesują mnie głównie sporty drużynowe, lecz bardzo lubię również tenis ziemny jak i stołowy, w które sam regularnie grywam. Na studiach zainteresowałem się żużlem, dlatego obecnie również na bieżąco śledzę wyniki ligowe jak i starcia w ramach Grand Prix, a sporadycznie wybieram się na mecze poznańskich Skorpionów. Z portalem Sport Betfan związany od 2023 roku.

Najnowsze wpisy