Pobierz aplikację betfan na telefon
T. Kłos: Brakuje mi Pazdana i Grosickiego

Na kanale NIE GRASZ NIE WYGRASZ pojawił się pierwszy odcinek serii, w którym będą przedstawiane reprezentacje naszej grupy biorące udział w Mistrzostwach Europy. Prowadzącym jest Mateusz Mikulak z kanału Footgol TV. Gościem w odcinku, był wielokrotny reprezentant Polski Tomasz Kłos.

Jakim systemem zagra reprezentacja Polski

Dużą zagadką jest system, którym Polacy zagrają na ME 2020. Paulo Sousa wiele razy wypowiadał się na ten temat i mówił, że chce, aby to nie był jeden system na cały mecz tylko się zmieniał w ciągu 90 minut meczu. Polacy zawsze grali czwórką obrońców, jednak Portugalczyk jest zwolennikiem ustawienia z trzema obrońcami. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się, że tym wyjściowym ustawieniem będzie 1-3-5-2.

Powołania Paulo Sousy

Tę część poprowadził Footbreak. Tutaj wypowiedział się gość odcinka Tomasz Kłos, który w skali 1-6 ocenił je na takie 3,5. Były obrońca nie zgadza się z niektórymi powołaniami Paulo Sousy. Gość zdziwił się pozytywnie powołaniem Tomasza Kędziory, ponieważ prawy obrońca Dynama Kijów nie został powołany wcześniej na żadne zgrupowanie portugalskiego selekcjonera. Zdaniem Tomasza Kłosa dużym błędem jest brak powołania Sebastiana Szymańskiego oraz Kamila Grosickiego. Szczególnie tego drugiego, który podobno miał bardzo duży wpływ na szatnie, chociaż nie grał od pół roku. Brak powołania Grosickiego wg. Kłosa to poważne osłabienie reprezentacji, którego zdaniem Grosicki jest drugim najlepszym polskim skrzydłwym zaraz za Kamilem Jóźwiakiem.

Były obrońca reprezentacji Polski boi się także o brak doświadczenia takich zawodników jak Jakub Moder i Przemysław Frankowski, których może zjeść presja. Tomasz Kłos zastanawiał się także dlaczego np. w kadrze jest Dawidowicz, a nie ma Walukiewicza, czy Michała Pazdana i apeluje o grę czwórką obrońców.

Wytypuj EURO pod kątem Polaków

BETFAN przygotował ofertę, w której można wytypować jak pójdzie na EURO naszej reprezentacji, a także poszczególnym zawodnikom. Na przykład na najlepszego strzelca reprezentacji Polski albo na to, czy Robert Lewandowski strzeli gola w każdym meczu na EURO po kursie 10.0.

Tomasz Kłos wystąpił w 69. meczach reprezentacji Polski strzelając w nich 6 bramek.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!