Pobierz aplikację betfan na telefon
Polska – Kanada: Zapowiedź oraz typ: Siatkarska Liga Narodów
Polska zmierzy się z Kanadą w szóstej kolejce Siatkarskiej Ligi Narodów. Mini turniej jest rozgrywany w Sofii, a Biało-Czerwoni przystępują do niego z bilansem trzech wygranych i jednej porażki. Zapraszam na zapowiedź oraz typy na spotkanie z Kanadyjczykami.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Polska – Kanada (23.06, 12:30) – Zapowiedź meczu

Na początek warto zaznaczyć, że Polska udała się do Bułgarii w praktycznie najmocniejszym składzie. W Ottawie zabrakło między innymi Bartosza Kurka, czy też zawodników ZAKSY Kędzierzyn Koźle. Teraz jesteśmy już w komplecie, co oznacza, że chcemy jak najbardziej poważnie potraktować tegoroczną edycję siatkarskiej Ligi Narodów. Kanada jest solidnym zespołem rozwijającym się z roku na rok, jednak nie powinna to być zbyt trudna przeszkoda dla naszych siatkarzy. Kanadyjczycy w tej edycji Ligi Nardów mają już na koncie dwa zwycięstwa, jednak zostały one odniesione przeciwko teoretycznie słabszy rywalom – Bułgarii i Australii. Faworytami tego starcia są oczywiście Polacy, co nie oznacza, że wygrana przyjdzie łatwo, bez wysiłku.

Polska – Kanada (23.06, 12:30) – Forma i ostatnie wyniki obu drużyn

Zacznijmy od reprezentacji Polski i wyników osiągniętych na turnieju w Ottawie. Te był bardzo obiecujące, mimo tego, że teoretycznie nie graliśmy w najmocniejszym zestawieniu. Wygrane 3-0 z Argentyną i Bułgarią świadczą o tym, że nasz drugi garnitur ma naprawdę spory potencjał i warto dać pograć tym chłopakom nawet w meczach dużej rangi. To właśnie ta ekipa wywalczyła wygraną z mistrzami olimpijskimi Francją 3-1 w setach. Jedyna porażka poniesiona przez naszą kadrę miała miejsce z Włochami (1-3) w drugim meczu.
Kanadyjczycy gładko przegrywali konfrontacje z Niemcami, Włochami oraz Francją. Wygrali za to swoje mecze z będącymi na podobnym poziomie Bułgarami oraz Australijczykami. Kanada jakościowo jest jednak półkę niżej niż nasza drużyna narodowa.

Polska - Kanada (23.06, 12:30) - Typ na mecz

1.50

PONIŻEJ 3.5 SETÓW

betfan

Jestem przekonany, że Polacy poważnie potraktują to spotkanie. Jeżeli tak będzie to powinniśmy wygrać to spotkanie bez większych problemów 3-0 w setach.

Polska - Kanada (23.06, 12:30) - Transmisja, gdzie oglądać?

Środowy mecz siatkarskiej Ligi Narodów pomiędzy Polską a Kanadą odbędzie się o godzinie 12:30 w Sofii. Mecz ten będzie transmitowany w TVP 1 i Polsat Sport. Spotkanie można również obejrzeć w aplikacji mobilnej TVP Sport i na stronie www sport.tvp.pl oraz w aplikacji ipla.tv po wykupieniu odpowiedniego pakietu.

SIATKARSKA LIGA NARODÓW: KADRA POLSKI NA TURNIEJ W SOFII

Terner Nikola Grbić wytypował 14 zawodników, którzy zasilą kadrę Polski na turnieju w Bułgarii. Wśród nich nie ma między innymi Karola Butryna, Macieja Muzaja, Rafała Szymury i Kamila Szymury. Serb zrezygnował też z usług Jana Firleja czy Łukasza Kozuba. Do kadry dołączeni zostali za to Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka. Do tego doszli doświadczeni zawodnicy, tacy jak Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek czy Grzegorz Łomacz. Kadra Polski na turniej w Sofii:  Rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek Libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!