Pobierz aplikację betfan na telefon
Polska ma szanse z Hiszpanią? Analiza gry

Hiszpanie będą kolejnym rywalem Polaków na Euro 2020. Czy Polacy mają jakieś szanse na punkty w tym spotkaniu? W pierwszym meczy mistrzostw Europy Biało-Czerwoni przegrali 1:2 ze Słowacją, natomiast La Furia Roja zremisowała bezbramkowo ze Szwecją. 

Euro 2020: Remis ze Szwecją pomimo wyraźnej przewagi

Trudno być optymistą, jeżeli chodzi o ocenę szans naszej reprezentacji w meczu z tak klasowym rywalem jak Hiszpania, tym bardziej po takim meczu, jak ze Słowacją. Nutą takiego optymizmu może być fakt, że Hiszpanie nie wygrali swojego spotkania ze Szwedami. Jeżeli jednak się zagłębimy w przebieg tego spotkania ten optymizm drastycznie spada. Hiszpanie w pełni zdominowali Szwedów a remisowy wynik spotkania Szwedzi mogą w pełni zawdzięczać postawie bramkarza Robina Olsena.

Kontrola meczu i tempa gry, jak musimy zagrać?

Jeśli chcemy w tym spotkaniu zdobyć jakieś punkty nie możemy wyjść na Hiszpanów w pełnym pressingu. La Furia Roja ze Szwedami wymienili 917 podań i przy piłce utrzymywali się przez 85% czasu meczu. Niestety, ale wychodząc na tak klasowych i zorganizowanych przeciwników wyjście pressingiem, którym chce grać Paulo Sousa będzie zgubne, ponieważ Hiszpanie by nad „rozklepali”. Musimy zagrać tak jak Szwedzi, którzy prawie całe spotkanie skupieni byli na wybijaniu z rytmu Hiszpanów i grze z kontrataku, jak wskazują heat mapy. Uważać także musimy na wysoko grających bocznych obrońców. Jordi Alba i Marcos Llorente więcej czasu spędzili na połowie przeciwników niż na własnej, nasi skrzydłowi będą musieli podwajać te strefy z obrońcami.

Czy Euro 2020 zakończy się dla Polaków po meczu z Hiszpanami?

Może się okazać, że już po drugim meczu Polacy będą mieli 0% szans na awans, nawet z trzeciego miejsca. Taka sytuacja będzie miała miejsce, jeżeli przegramy z Hiszpanami a Szwedzi pokonają Słowację. Remis z Hiszpanią należy brać w ciemno z pocałowaniem ręki. Powinniśmy także kibicować Słowakom w ich meczu ze Szwedami, ponieważ to właśnie z zespołem ze Skandynawii będziemy grać (jeśli Szwecja nie wygra ze Słowacją) o trzecie miejsce, z którego będzie można jeszcze awansować.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!