Pobierz aplikację betfan na telefon
Quiz: 11 pytań przed meczem el. MŚ Polska – Anglia

Dzień dobry, zapraszamy na quiz sprawdzający wiedzę przed spotkanie eliminacji mistrzostw świata Polska – Anglia. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 9/11 to rezultat satysfakcjonujący. Sprawdź swoją wiedzę nt. występów Biało-Czerwonych oraz ich najbliższego rywala, czyli Anglików. Dasz radę odpowiedzieć bezbłędnie na wszystkie 11 pytań?

Mecze między Polską, a Anglią zawsze wywołują dodatkowy dreszczyk emocji. Biało-Czerwoni napisali w XX wieku piękny fragment polskiej historii futbolu rywalizując z Synami Albionu. Sprawdź się jak znasz te fragmenty przeszłości oraz oceń swoją bieżącą wiedzę.

7
Created on
Quiz: 11 pytań przed meczem el. MŚ Polska – Anglia

11 pytań przed meczem el. MŚ Polska – Anglia

Dzień dobry, zapraszamy na quiz sprawdzający wiedzę przed spotkanie eliminacji mistrzostw świata Polska - Anglia. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 9/11 to rezultat satysfakcjonujący. Sprawdź swoją wiedzę nt. występów Biało-Czerwonych oraz ich najbliższego rywala, czyli Anglików. Dasz radę odpowiedzieć bezbłędnie na wszystkie 11 pytań?

1 / 11

1. Spotkanie szóstej kolejki eliminacji mistrzostw świata może okazać się przełomowe dla Polski lub niemal ostatecznie ustalić kształt grupy I, której przewodzi środowy rywal Biało-Czerwonych – Anglia. Synowie Albionu to aktualni...

2 / 11

2. Już w pierwszym meczu Polacy byli blisko urwania punktów faworyzowanym Anglikom. Ostatecznie mecz zakończył się naszą przegraną 1:2, a jednego z goli straciliśmy po rzucie karnym, skutecznie wykorzystanym przez Harry'ego Kane'a. Kto go sprokurował?

3 / 11

3. Łącznie Polska stoczyła dotychczas 20 spotkań z Anglią (dane hppn.pl). Najciekawsze mecze rozgrywano głównie w ramach eliminacji mistrzostw świata, jak dzieje się to obecnie. Podpytamy zatem o kilka z ciekawostek właśnie z tych potyczek. Po pierwsze, kto strzelił jedynego samobójczego gola w historii tej rywalizacji?

4 / 11

4. W ramach el. MŚ toczył się również legendarny mecz na Wembley zakończony remisem (1:1), który dawał Polsce awans na mundial 1974. Spotkanie wsławiło głównie naszego świetnego bramkarza Jana Tomaszewskiego, ale niebagatelny dla losów rywalizacji był również strzelony gol na 1:0. Kto był jego autorem?

5 / 11

5. Choć legendarny mecz na Wembley jest traktowany przez Polaków jako zwycięstwo, to na tablicy wyników widniał remis. W historii Biało-Czerwoni tylko raz pokonali Synów Albionu. Kiedy i w jakim stosunku bramkowym?

6 / 11

6. Kolejna po legendarnym meczu na Wembley potyczka między Polską a Anglią odbyła się 13 lat później podczas mistrzostw świata 1986. Wtedy też objawił się geniusz Garry'ego Linekera, który pozostaje najskuteczniejszym strzelcem rywalizacji polsko-angielskiej. Ile łącznie bramek wbił Biało-Czerwonym?

7 / 11

7. Spotkanie z Anglią do dziś pozostają niebywale prestiżowe. Komu najczęściej przypadł zaszczyt rywalizacji z Synami Albionu?

8 / 11

8. Z racji tego, że w pierwszym meczu Polska przegrała z Anglią (2:1) selekcjoner Paulo Sousa znajduje się w gronie pięciu trenerów kadry narodowej, którzy w swojej karierze ponieśli same porażki z Synami Albionu. Który ze szkoleniowców ma ich najwięcej w niechlubnym dorobku?

9 / 11

9. Choć Polacy przed środowym meczem skazywani są na porażkę, to jedna statystyka napawa Biało-Czerwonych optymizmem. To bilans meczów na Stadionie Narodowym. Na warszawskim obiekcie kadra rzadko traci punkty, a jeszcze rzadziej przegrywa. Ile klęsk ponieśli Polacy?

10 / 11

10. XXI-wieczna historia meczów polsko-angielskich nie niesie za sobą aż takiej dawki emocjonalnej jak spotkania w minionym stuleciu, ale zdarzyły się bardzo ciekawe momenty. Jeden z nich nastąpił w 2012 roku, gdy przełożono mecz. Z jakiego powodu?

11 / 11

11. Z powodu urazu Piotr Zieliński nie wystąpi w meczu z Anglią. Pomocnik Napoli opuścił również pozostałe dwie potyczki wrześniowego zgrupowania – z Albanią i San Marino. Kiedy ostatni raz zdarzył się taki przypadek, że Zieliński nie zagrał w żadnym spotkaniu podczas jednego zgrupowania?

Your score is

The average score is 48%

0%

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!