Pobierz aplikację betfan na telefon
Polska – Andora. Pewne trzy punkty?

W niedzielę o 20:45 rozpocznie się drugi mecz Polaków w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Katarze. Rywalem Biało-Czerwonych będzie tym razem reprezentacja Andory.

  • Forma Polski i Andory
  • Zamieszanie wokół Mateusz Klicha
  • Przewidywane składy

Dyspozycja obu drużyn

Reprezentacja Polski jest zdecydowanym faworytem niedzielnego spotkania. Ostatnie wyniki odnotowywane przez Biało-Czerwonych są zdecydowanie lepsze niż rezultaty Andory. Podopieczni Paulo Sousy zremisowali w pierwszym meczu eliminacji do Mistrzostw  Świata w Katarze z Węgrami 3:3. Szczególne uwagi można mieć do defensywy Polaków, która gole traciła po prostych błędach.

Andora nie jest jednak wymagającym rywalem i trzy punkty w meczu z takim przeciwnikiem powinny być formalnością. Goście niedzielnego starcia nie wygrali żadnego ze swoich ostatnio rozegranych dwunastu spotkań. W pierwszym pojedynku o Mistrzostwa Świata Andorczycy uznali wyższość Albanii (0:1).

Do tej pory rozegrano tylko jedno bezpośrednie spotkanie między Polską a Andorą. Był to mecz towarzyski, który zakończył się pewną wygraną Biało-Czerwonych, bo triumfowali aż 4:0. Bramki zdobywali Ludovic Obraniak, Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Marcin Wasilewski.

Mateusz Klich nie zagra z Andorą i Anglią

Przed wyjazdem do Budapesztu u Mateusza Klicha stwierdzono koronawirusa. Polak mimo wszystko dobrze się czuł i nie miał żadnych objawów, dlatego po czasie zdecydowano o przeprowadzeniu drugiego testu. Wtedy pomocnik Leeds otrzymał wynik negatywny i spodziewano się, że zagra z Andorą i Anglią. Jak się później okazało w badaniu nie zachowano prawidłowych procedur, dlatego budziło wątpliwości. W związku z tym Mateusz Klich wykonał trzeci test, który wyszedł pozytywny. Jest to informacja potwierdzona przez rzecznika prasowego PZPNu oraz Zbigniewa Bońka.

Polska – Andora. Przewidywane składy

Polska: Szczęsny – Bereszyński, Glik, Bednarek – Jóźwiak, Krychowiak, Moder, Rybus – Zieliński – Lewandowski, Piątek

Andora: Gomes – Rubio, San Nicola, Llovera, Cervos – Ludo, Rebes, Vieira, Alaez – Cucu, Sanchez

Mecz Polski z Andorą rozpocznie się w niedzielę o 20:45. Transmisje ze spotkania Biało-Czerwonych będzie można obejrzeć na TVP 1, TVP Sport i Polsat Sport. Arbitrem rywalizacji na Stadionie Wojska Polskiego będzie Erik Lambrechts.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!