Pobierz aplikację betfan na telefon
Półfinały FA Cup

Już w sobotę i niedzielę odbędą się oba półfinały najstarszego trofeum w piłce nożnej na świecie. Zapraszam na zapowiedź półfinałów FA Cup.

  • Chelsea- Manchester City
  • Leicester- Southampton

Chelsea- Manchester City

Oba zespoły dopiero co awansowały do półfinałów Ligi Mistrzów. Istnieje możliwość, że zagrają razem w finale o Ligę Mistrzów. Zanim taka opcja nastąpi, zmierzą się ze sobą w walce o finał Pucharu Anglii. Określenie, że są to aktualnie dwie najlepiej grające drużyny w całej Anglii, wcale nie jest na wyrost. Chelsea w środę przegrała dopiero drugi mecz pod wodzą Thomasa Tuchela, a i tak przeszła do następnej rundy. Manchester City to maszynka do wygrywania meczów Pepa Guardioli chociaż ostatni tydzień nie można zaliczyć do najlepszych. Wskazują na to porażka w lidze z Leeds i duże trudy pokonania BVB w dwumeczu. Spodziewam się piłkarskich szachów i skupieniu się na zamknięcie pola karnego przez obie drużyny. Nie zdziwiłaby mnie w tym meczu dogrywka. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 18:30.

Leicester- Southampton

W drugim półfinale spotkają się drużyny niższej klasy niż w tym pierwszym. Leicester co najwyżej dopiero aspiruje, by zostać topową drużyną w Europie, natomiast Southampton to typowy angielski średniak, któremu sprzyjała drabinka. Leicester udało się z ćwierćfinału wyeliminować Manchester United. Obie ekipy przegrały ostatnie mecze ligowe. Święci przegrali na wyjeździe z walczącym o utrzymanie West Bromem, natomiast Leicester poległo z West Hamem w ważnym meczu mogącym mieć wpływ na trzecie miejsce. Tak jak w pierwszym spotkaniu trudno wytypować zwycięzcę, tak tutaj postawiłbym na wygraną drużyny Brendana Rodgera i odpadnięcie z Pucharu drużyny Jana Bednarka. Mecz odbędzie się w niedziele o godzinie 19:30.

W zeszłym roku Londyńskiej Chelsea udało się dotrzeć do finału tego pucharu, jednak poległa w nim z Arsenalem 1:2.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!