Podsumowanie występów reprezentantów i polskich piłkarzy w ligach TOP5

Polacy za granicą. Za nami kolejny weekend rozgrywek ligowych w Europie. Przyjrzyjmy się, jak radzili sobie polscy zawodnicy w najlepszych ligach świata oraz reprezentanci Polski w dniach 26-29 listopada.

Polacy w Premier League:

1. Jan Bednarek (Southampton)- Jego Southampton przegrał na Anfield z Liverpoolem. Bednarek wyszedł w pierwszym składzie Świętych, ale został zmieniony już w przerwie meczu. Powodem najpewniej była żółta kartka w 11. minucie, która równie dobrze mogła być czerwoną.
  2. Matty Cash (Aston Villa)- Nowo upieczony reprezentant Polski zagrał całe spotkanie na wyjeździe z Crystal Palace w drugim meczu Stevena Gerrarda w klubie z Birmingham. Kolejny mecz na swoim dobrym poziomie i żółta kartka w 29. minucie meczu. Wygrana 2:1 w Londynie.
  3. Łukasz Fabiański (West Ham)- wystąpił kolejne 90 minut w bramce Młotów. Zaliczył aż 7 udanych interwencji w meczu na Etihad. Mimo to West Ham przegrał w Manchesterze 2:1.
  4. Jarosław Jach (Crystal Palace)- Brak w kadrze meczowej. Porażka u siebie z Aston Villą 1:2.
  5. Mateusz Klich (Leeds United)- Całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Mecz Leeds z Brighton zakończyło się remisem 0:0.
  6. Jakub Moder– Kolejne spotkanie w pierwszym składzie na środku pomocy. Z boiska zszedł dopiero w 82. minucie. Brighton zremisował u siebie z Leeds 0:0.
  7. Przemysław Płacheta (Norwich)- Brak w kadrze meczowej z Wolverhamtpon. Remis z Wilkami 0:0.

Polacy w Serie A:

1. Bartosz Bereszyński (Sampdoria)- Rozegrał całe wygrane spotkanie z Hellas Veroną u siebie na prawej obronie. W 56. minucie otrzymał żółtą kartkę.
  2. Aleksander Buksa (Genoa)- Przesiedział całe spotkanie z Udinese na ławce rezerwowych. Remis 0:0.
  3. Paweł Dawidowicz (Hellas Verona)- Rozegrał 90. minut w meczu ze Sampdorią na wyjeździe. Jego zespół przegrał 3:1.
  4. Bartłomiej Drągowski (Fiorentina)- Nie wystąpił w meczu z Empoli z powodu kontuzji. Fiorentina przegrała na wyjeździe 2:1.
  5. Patryk Dziczek (Salernitana)- Brak w kadrze meczowej. Remis z Cagliari na wyjeździe 1:1.
  6. Hubert Idasiak (Napoli)- Brak w kadrze meczowej z Lazio. Wygrana 4:0.
  7. Paweł Jaroszyński (Salernitana)- Przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. Remis z Cagliari na wyjeździe 1:1.
  8. Jakub Kiwior (Spezia)- Brak w kadrze meczowej. Mecz zakończył się wynikiem 0:1 dla Bologni.
  9. Karol Linetty (Torino)- Torino przegrało z Romą 1:0 w stolicy Włoch. Linetty przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych
  10. Arkadiusz Reca (Spezia)- Spotkanie z Bologną rozpoczął w pierwszym składzie. Z boiska zszedł po godzinie gry. Mecz zakończył się wynikiem 0:1 dla Bologni.
  11. Łukasz Skorupski (Bologna)- 90 minut ze Spezią na wyjeździe i czyste konto. Bolognia wywiozła wygraną 1:0.
  12. Wojciech Szczęsny (Juventus)- Rozegrał 90 minut z Atalantą w Turynie. Bramkę strzelił mu Duvan Zapata, a Juventus przegrał 0:1.
  13. Łukasz Teodorczyk (Udinese)- Nie jest zgłoszony do rozgrywek. Remis z Genoą 0:0.
  14. Sebastian Walukiewicz (Cagliari)- Brak w kadrze meczowej po niedawnym wstrząsie mózgu na treningu. Cagliari zremisowało 1:1 z Salernitaną u siebie.
  15. Nicola Zalewski (Roma)- Roma grała z Torino na swoim stadionie. Zalewski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Roma wygrała 1:0
  16. Piotr Zieliński (Napoli)- Bardzo dobry występ okraszony kolejną bramką. Kolejny raz Zieliński otworzył wynik spotkania. Zszedł z boiska w 73. minucie. Napoli wygrało z Lazio 4:0.
  17. Szymon Żurkowski (Empoli)- Z powodu kontuzji opuścił boisko tuż przed przerwą. Wjechał na ambicji wślizgiem i wpadł na betonową studzienkę za boiskiem. Empoli wygrało z Fiorentiną 2:1.

Polacy w Bundeslidze:

1. Bartosz Białek (Wolfsburg)- Brak w kadrze meczowej ze względu na kontuzje kolana. Porażka z Borussią Dortmund 1:3.
  2. Rafał Gikiewicz (Augsburg)- 90 minut w bramce z Herthą Berlin. Stracił bramkę, ale mecz zakończył się remisem 1:1.
  3. Robert Gumny (Augsburg)- 90 minut w meczu Herthą Berlin. Zagrał na środku obronu. Mecz zakończył się remisem 1:1..
  4. Dennis Jastrzembski (Hertha Berlin)- Wszedł na boisko w 73. minucie za Mittelstadta i pełnił rolę wahadłowego. Hertha zremisowała u siebie z Augsburgiem 1:1.
  5. Robert Lewandowski (Bayern Monachium)-  Rozegrał całe spotkanie z Arminią Bielefeld zakończone wygraną Bayernu 1:0.
  6. Krzysztof Piątek (Hertha Berlin)- Całe spotkanie z Augsburgiem przesiedział na ławce rezerwowych. Hertha zremisowała u siebie z Augsburgiem 1:1.
  7. Tymoteusz Puchacz (Union Berlin)- Brak w kadrze meczowej na mecz z Eintrachtem Frankfurt. Porażka 2:1.
  8. Paweł Wszołek (Union Berlin)- Brak w kadrze meczowej na mecz z Eintrachtem Frankfurt. Porażka 2:1.

Polacy w Ligue 1

1. Marcin Bułka (OGC Nice)- Na ławce w meczu z Metz. Porażka u siebie 0:1.
  2. Karol Fila (Strasbourg)- Cały mecz z Monaco na ławce rezerwowych. Jego zespół zremisował 1:1.
  3. Przemysław Frankowski (RC Lens)- Całe spotkanie w pierwszym składzie i asysta przy drugiej bramce dającej prowadzenie 2:1. Mecz ostatecznie zakończył się remisem z Angers 2:2
  4. Radosław Majecki (AS Monaco)- Na ławce rezerwowych w meczu ze Strasbourgiem. Remis 1:1.
  5. Arkadiusz Milik (Olumpique de Marseille)- Wyszedł w pierwszym składzie w spotkaniu z Troyes na Stade Velodrome. Zszedł w 82. minucie spotkania. Marsylia wygrała 1:0.

Polacy w LaLiga:

• Brak Polaków w lidze hiszpańskiej.

Pozostali reprezentanci Polski

1. Adam Buksa (New England Revolution)- Jego zespół zagra 1 grudnia z New York City w ćwierćfinale MLS.
  2. Kamil Glik (Benevento)- Pauzował drugi mecz za otrzymaną czerwoną kartę z Frosinone. Jego zespół bez Glika wygrał u siebie z Regginą 4:0.
  3. Kamil Grabara (FC Kopenhaga)- Cały mecz i wygrana na wyjeździe z Aalborgiem 3:1. W 87. minucie meczu otrzymał żółtą kartkę.
  4. Michał Helik (Barnsley)- Rozegrał 90 minut w meczu z Peterborough na wyjeździe. Pomógł swojej drużynie utrzymać czyste konto i mecz zakończył się remisem 0:0.
  5. Kamil Jóźwiak (Derby)- Wszedł na boisko w 69. minucie meczu przy stanie meczu 1:1. Ostatecznie Derby stracił bramkę w 90. minucie i przegrał 1:2.
  6. Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów)- 90 minut na wyjeździe z Minaj na prawej obronie. Dynamo wygrało 2:0.
  7. Grzegorz Krychowiak (FK Krasnodar)- Rozegrał całe spotkanie z Chimkami, w którym przestrzelił rzut karny! Mógł podwyższyć prowadzenie na 2:0 w pierwszej minucie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3.
  8. Maciej Rybus (Lokomotiv Moskwa)- Lokomotiv niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Arsienałem Tuła 3:1. Rybus otrzymał żółtą kartkę i zszedł z boiska w 61. minucie spotkania przy wyniku 3:0.
  9. Damian Szymański (AEK Ateny)- AEK wygrał na wyjeździe z Gianniną 2:1. Szymański wyszedł w pierwszym składzie. W 50. minucie meczu otrzymał żółtą kartkę, a 10 minut później zszedł z boiska.
  10. Karol Świderski (PAOK Saloniki)- Wyszedł na boisko w pierwszym składzie w meczu u siebie z Arisem Saloniki. PAOK sensacyjnie przegrał 0:1. Świderski zszedł z boiska w 61. minucie meczu.