Podsumowanie występów polskich piłkarzy w ligach TOP5

Polacy za granicą. Za nami kolejny weekend rozgrywek ligowych w Europie. Przyjrzyjmy się, jak radzili sobie polscy zawodnicy w najlepszych ligach świata w dniach 17-20 września.

Polacy w Premier League:

1. Jan Bednarek (Southampton)- W końcu wybiegł w pierwszej jedenastce Southampton. Rozegrał bardzo dobry mecz z Manchesterem City, w którym jego zespół zachował czyste konto, a mecz zakończył się wynikiem 0:0.
  2. Łukasz Fabiański (West Ham)- wystąpił kolejne 90 minut w bramce Młotów. W meczu z Manchesterem United na London Stadium, Łukasz Fabiański stracił dwie bramki, przy których nie miał zbyt dużo do powiedzenia, a jego zespół przegrał 1:2.
  3. Jarosław Jach (Crystal Palace)- Brak w kadrze meczowej. Porażka z Liverpoolem 3:0.
  4. Mateusz Klich (Leeds United)- W poniedziałek w meczu przeciwko Newcastle wrócił do pierwszego składu i rozegrał 90 minut. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.
  5. Jakub Moder– Kolejny występ Jakuba Modera z ławki rezerwowych w Premier League. Polak wszedł na boisko w 81. minucie za Yvesa Bissoume do środka pomocy. Brighton wygrało 2:1 z Leicester.
  6. Przemysław Płacheta (Norwich)- Brak w kadrze meczowej. Rzekomo z powodu choroby, ale mało prawdopodobne by i tak się znalazł w kadrze meczowej. Porażka z Watford 1:3.

Polacy w Serie A:

1. Bartosz Bereszyński (Sampdoria)- 90 minut w meczu na wyjeździe z Empoli. Druga z rzędu asysta, tym razem przy golu Francesco Caputo. Wygrana 0:3.
  2. Aleksander Buksa (Genoa)- Brak w kadrze meczowej w meczu z Fiorentiną.Porażka 1:2.
  3. Paweł Dawidowicz (Hellas Verona)- W pierwszym składzie w meczu z AS Romą. Rozegrał całe spotkanie. Najlepszy spośród trzech środkowych obrońców. Wygrana 3:2.
  4. Bartłomiej Drągowski (Fiorentina)- Wrócił do pierwszego składu, rozegrał całe spotkanie. Stracił jedną bramkę. Wygrana 1:2.
  5. Patryk Dziczek (Salernitana)- Brak w kadrze meczowej. Porażka z Atalantą 0:1.
  6. Hubert Idasiak (Napoli)- Brak w kadrze meczowej z Udinese. Wygrana 0:4.
  7. Paweł Jaroszyński (Salernitana)- Wszedł na boisko z ławki rezerwowych w 61. minucie. Kluczowa bramka stracona, gdy był na boisku. Porażka 0:1.
  8. Jakub Kiwior (Spezia)- Pierwszy raz pojawił się w kadrze meczowej w tym sezonie, ale nie podniósł się z ławki. Wygrana z Venezią 1:2.
  9. Karol Linetty (Torino)- Stracił miejsce w pierwszym składzie. Na boisko wszedł w 64. minucie spotkania. Wygrana 0:1 z Sassuolo.
  10. Arkadiusz Reca (Spezia)- Brak w kadrze meczowej. Wygrana z Venezią 1:2.
  11. Łukasz Skorupski (Bologna)- 90 minut w bramce w meczu na San Siro z Interem. Nie był w stanie powstrzymać rozpędzonego Interu. Aż 6 straconych bramke. Wynik- 6:1.
  12. Wojciech Szczęsny (Juventus)- 90 minut w bramce w meczu u siebie z AC Milan. Remis 1:1. Tym raczej nie popełnił błędu przy straconej bramce, choć pojawiają się głosy, że mógł zrobić więcej.
  13. Łukasz Teodorczyk (Udinese)- Brak w kadrze meczowej na mecz ze Napoli. Porażka 0:4.
  14. Sebastian Walukiewicz (Cagliari)- Stracił miejsce w pierwszym składzie. Wszedł na boisko w 56. minucie. Remis 2:2.
  15. Nicola Zalewski (Roma)- Poza kadrą w meczu z Hellas Verona. Porażka 2:3.
  16. Piotr Zieliński (Napoli)- Wszedł na boisko w 71. minucie. Wygrana z Udinese 0:4.
  17. Szymon Żurkowski (Empoli)- Wszedł na boisko w 56. minucie i po chwili obejrzał żółtą kartkę. Porażka z Sampdorią 0:3.

Polacy w Bundeslidze:

1. Bartosz Białek (Wolfsburg)- Brak w kadrze meczowej ze względu na kontuzje kolana. Remis z Eintrachtem Frankfurt 1:1.
  2. Rafał Gikiewicz (Augsburg)- 90 minut w bramce z Borussią Moenchengladbach. Zachowane czyste konto. Wysoko oceniony występ Wygrana 1:0.
  3. Robert Gumny (Augsburg)- 90 minut w meczu z Borussią Moenchengladbach. Czyste konto. Wygrana 1:0.
  4. Dennis Jastrzembski (Union Berlin)- Drugi mecz z rzędu, w którym młody Polak wszedł na boisko w przerwie spotkania. Hertha wygrała z Furth 2:1.
  5. Robert Lewandowski (Bayern Monachium)-  Rozegrał 68 minut i strzelił bramkę w meczu z Bochum. Wygrana 7:0.
  6. Krzysztof Piątek (Hertha Berlin)- Brak w kadrze meczowej z powodu kontuzji kostki. Wygrana z Furth 2:1
  7. Tymoteusz Puchacz (Union Berlin)- Brak w kadrze meczowej z Borussią Dortmund. Porażka 4:2.
  8. Paweł Wszołek (Union Berlin)- Cały mecz na ławce rezerwowych w meczu z BVB. Porażka 4:2.

Polacy w Ligue 1

1. Marcin Bułka (OGC Nice)- Na ławce w meczu z Monaco. Remis 2:2.
  2. Karol Fila (Strasbourg)- Po pauzie stracił pierwszy skład. Na boisko wszedł w 75. minucie meczu. Jego zespół wygrał 3:0 z Metz.
  3. Przemysław Frankowski (RC Lens)- Pierwszy skład i kolejny dobry występ. Najlepszy na boisku obok bramkarza gospodarzy. Strzelił zwycięską bramkę w 74. minucie meczu dla RC Lens. Zagrał cały mecz. Wygrana 1:0.
  4. Radosław Majecki (AS Monaco)- na ławce w meczu z Niceą. Remis 2:2.
  5. Arkadiusz Milik (Olumpique de Marseille)- Brak w kadrze meczowej z powodu kontuzji. Wygrana 2:0 z Rennes.