Pobierz aplikację betfan na telefon
Polacy na IO: Wioślarstwo i łucznictwo 23.07

Pierwsi Polacy na IO w Tokio rozpoczęli swoje zmagania. Bardzo dobrze spisali się nasi wioślarze. Łucznikom poszło trochę gorzej. Zapraszam na przegląd tego jak się dzisiaj spisali nasi Polacy na IO.

Polacy na IO: Łucznictwo

Zacznijmy od tych mniej przyjemnych informacji. W rundzie kwalifikacyjnej nasz reprezentant Sławomir Napłoszek oraz reprezentantka Sylwia Zyzańska nie poradzili sobie najlepiej. Spośród mężczyzn najlepszy okazał się Koreańczyk J.D. Kim, który zdobył 688 punktów. Sławomir Napłoszek w tej rundzie ustrzelił tylko 637 punktów. Taki wynik uplasował go na 59. z 64. pozycji. W następnej rundzie zmierzy się z Holendrem Stevem Wijlerem, który zajął 6. miejsce, zdobywając 675 punktów.

Mniej więcej w połowie stawki za to uplasowała się Sylwia Zyzańska. Na 64 zawodniczki nasza reprezentantka zajęła 42. miejsce, zdobywając 630 punktów. W następnej rundzie zmierzy się Włoszką Lucillą Boari, która w rundzie kwalifikacyjnej zdobyła 21 punktów więcej od Polski i zakończyła tę rundę na 23. miejscu. Rundę kwalifikacyjną wygrała Koreanka An San, która pobiła swój rekord osobisty, zdobywając 680 punktów.

Wyniki naszych reprezentantów liczą się także do klasyfikacji zespołowej. Nasi reprezentanci razem zdobyli 1267 punkty, co pozwoliło nam zając 24. miejsce na 28 reprezentacji. w rundzie kwalifikacyjnej.

Polacy na IO: Wioślarstwo

O wiele lepiej poszło naszym reprezentantom we wioślarstwie. Wszystkie nasze zespoły zakwalifikowały się do półfinałów i finałów. Nasza dwójka podwójna mężczyzn w składzie Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski wygrali swoje eliminacje notując czas: 6:11.22. Był to trzeci czas spośród wszystkich eliminacji tej kategorii zaraz za Holendrami i Francuzami, tym samym zakwalifikowaliśmy się do półfinału. Nasi Panowie (Fabian Barański/ Wiktor Chabel/ Dominik Czaja/ Szymon Pośnik) swoje kwalifikacje wygrali także w czwórce podwójnej. Czas jaki osiągnęli to 5:39.25. Tym samym jest to najlepszy czas osiągnięty spośród obu grup kwalifikacyjnych. Drugi najlepszy czas osiągnęli Włosi. Był to czas gorszy tylko o 00.03 sekundy! Liczymy na najlepszy czas w finale!

W wioślarstwie kobiecym mamy reprezentacje tylko w kategorii czwórek podwójnych. Nasze wioślarki Agnieszka Kobus-Zawojska/ Maria Sajdak/ Marta Wieliczko/ Katarzyna Zillmann także zakwalifikowały się do rundy finałowej. Bezkonkurencyjne okazały się Chinki, które płynęły w tej samej grupie kwalifikacyjnej, co nasze reprezentantki. Lepsze okazały się także Niemki, które wygrały drugą rundę kwalifikacyjną. Czasy to: Chiny- 6:14.32 Niemcy- 6:18.22 Polska- 6:18.66.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!