Pobierz aplikację betfan na telefon
Pogoń w tarapatach. Zakażony cały zespół

Pogoń Szczecin oficjalnie poinformowała o 30 przypadkach zakażenia koronawirusem w drużynie. W grupie tej jest aż 21 piłkarzy. Co z meczami „Portowców”?

POGOŃ NIE ZAGRA

Dość szczęśliwie złożyło się dla szczecińskiego klubu. Ten weekend i tak odpoczywali, gdyż Ekstraklasa zadecydowała o przełożeniu spotkań Legii i Lecha. Pogoń miała mierzyć się z „Kolejorzem”, a przeniesienie meczu spotkało się z rozczarowaniem drużyny. Okazuje się jednak, że przerwa piłkarzy Kosty Runjaicia będzie dłuższa. W planowanym terminie nie odbędzie się również mecz z Jagiellonią Białystok. Wkrótce władze ligi wyznaczą nową datę spotkania. Sztab oraz zawodnicy „Portowców” przechodzą aktualnie kwarantannę domową.

EKSTRAKLASA REAGUJE

Przedstawiciele PKO Ekstraklasy w porozumieniu z Zespołem Medycznym PZPN poinformowali, że wszystkie kluby najwyższej klasy rozgrywkowej będą zmuszone przeprowadzić testy wymazowe na koronawirusa. Ma to być profilaktyczne badanie wynikające z niedawnych przypadków zakażeń w kilku zespołach.

Pogoń to nie pierwszy klub, w którym wykryto wirusa COVID-19. Podobne przypadki wcześniej miały miejsce m.in. Legii Warszawa, Wiśle Płock czy Lechii Gdańsk. Obecnie z wirusem zmaga się także kilku piłkarzy Śląska Wrocław oraz Wisły Kraków. Wiele wpływowych w polskiej lidze osób zaczyna mieć obawy co do sprawnego przeprowadzenia dalszych rozgrywek. Póki co sytuacja jest jednak monitorowana i nie ma powodu do przesadnej paniki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już wkrótce Pogoń wróci do gry.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!