Pobierz aplikację betfan na telefon
Pochettino trenerem PSG! Pierwszy trening już za nim

Mauricio Pochettino zgodnie z przewidywaniami został oficjalnie zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Paris Saint-Germain, związując się z klubem umową do czerwca 2022 roku. Argentyńczyk odbył już pierwszy trening z zawodnikami mistrza Francji.

POCHETTINO ZAPANUJE NAD GWIAZDAMI?

Były szkoleniowiec Tottenhamu był łączony z największymi klubami, lecz przez długi czas pozostawał bez pracy. W końcu trafiła mu się okazja z prawdziwego zdarzenia – w Paryżu pożegnano Thomasa Tuchela, którego posada była od dłuższego czasu zagrożona. Teraz stery przejmie Pochettino, który wraca „na stare śmieci” – w stolicy Francji gościł od 2001 do 2003 roku jako zawodnik. Nowy trener ma przed sobą pewne wyjątkowo ważne zadanie: stworzyć ducha drużyny w zespole „napakowanym” gwiazdami wielkiego formatu. Szkoleniowiec zapowiedział już, że przy ustalaniu wyjściowej „jedenastki” nie będzie kierować się nazwiskami, lecz wyłącznie dyspozycją piłkarzy. Argentyńczyk zdecydowanie wie, jak wychować sobie zawodników, co udowodnił swoją pracą w Londynie. Wówczas „Koguty” dotarły pod jego wodzą do finału Ligi Mistrzów.

CEL: LIGA MISTRZÓW

Triumf w tych prestiżowych rozgrywkach jest od dawna celem paryżan. W ubiegłej edycji byli już bardzo blisko, docierając właśnie do finału, lecz ulegli w nim Bayernowi Monachium. Od tamtego czasu pozycja Thomasa Tuchela była kiepska. Włodarze mistrza Francji niewątpliwie oczekują od Pochettino, że ten poprowadzi zawodników PSG na szczyt – i choć w Ligue1 nie powinno być to problemem, europejskie zmagania będą z pewnością dużym wyzwaniem.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!