Pobierz aplikację betfan na telefon
Puchar Narodów Afryki: Burkina Faso – Gabon, zapowiedź i typy

W niedzielę rozpocznie się kluczowa faza Pucharu Narodów Afryki. W pierwszym meczu 1/8 finału Burkina Faso podejmować będzie Gabon. Zapraszam na zapowiedź i typy na to spotkanie.

>> Pobierz aplikację Sport BETFAN na swój telefon i posiadaj wszystkie najważniejsze sportowe informacje typerskie w zasięgu ręki <<

Puchar Narodów Afryki: Burkina Faso – Gabon (23.01, 17:00) – zapowiedź i ostatnie wyniki

Rywalizacja Burkina Faso z Gabonem otworzy nam kluczową fazę Pucharu Narodów Afryki. Po zmaganiach grupowych przyszła kolej na fazę pucharową. Mecz ten zapowiada się bardzo wyrównanie. Burkina Faso zajęła drugie miejsce w grupie A. W pierwszym meczu przegrała z Kamerunem, następnie ograła Wyspy Zielonego Przylądka, w ostatnim grupowym meczu zremisowała z najsłabszą drużyną w grupie – Etiopią. Przed turniejem, Burkina Faso brała udział w eliminacjach MŚ. Zajęła jednak drugie miejsce w grupie, plasując się za Algierią, a przed Dżibuti i Nigerem, dlatego zabraknie jej na mundialu.

Gabon nie był faworytem do awansu, a przynajmniej nie z drugiego miejsca, ale sensacyjne wyniki sprawiły, że kraj ten znalazł się w fazie pucharowej. W grupie C eksperci typowali, że pierwsze dwa miejsca zajmą Maroko i Ghana. Pierwsza reprezentacja wywiązała się z obowiązku, a druga uplasowała się na ostatniej pozycji. Gabon pokonał Komory, zremisował z Ghaną, a także podzielił się punktami z Maroko, co wystarczyło, aby zająć drugą lokatę. W drugiej rundzie eliminacji MŚ Gabon zajął drugą lokatę i zabraknie go na mundialu. Pokonał Angolę i Libię, ale stracił aż siedem punktów do Egiptu.

Puchar Narodów Afryki: Burkina Faso – Gabon (23.01, 17:00) – mecze bezpośrednie

Przed Pucharem Narodów Afryki, drużyny te zagrały ze sobą w meczu towarzyskim. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszła Burkina Faso (3:0). Wcześniej to Gabon radził sobie lepiej w bezpośrednich starciach. Na osiem poprzednich rywalizacji, reprezentacja Aubameyanga triumfowała czterokrotnie, trzy razy padł remis, a tylko raz – w 2013 roku triumfowała Burkina Faso.

Puchar Narodów Afryki: Burkina Faso - Gabon (23.01, 17:00) - typy

Moim zdaniem to Burkina Faso wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku. Reprezentacja ta zdecydowanie lepiej spisała się w bezpośrednim starciu przed turniejem i zdaje się dysponować lepszym składem.

Proponowany typ: wygrana Burkina Faso - kurs 2.34 z oferty BETFAN

Puchar Narodów Afryki: Burkina Faso - Gabon (23.01, 17:00) - przewidywane składy

Burkina Faso: Koffi; E Tapsoba, Dayo, Yago, Kabore; Guira, Toure; Traore, Sanagre, Bayala; A Tapsoba

Gabon: Amonome; Oyono, Manga, Palun, Sambissa; Poko, Kanga, Obiang; Bouanga; Allevinah, Boupendza

Puchar Narodów Afryki: Burkina Faso - Gabon (23.01, 17:00) - transmisja. Gdzie obejrzeć?

Mecz 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki między Burkiną Faso a Gabonem odbędzie się w niedzielę 23 stycznia o 17:00 na Limbe Stadium. Transmisję z tego starcia będzie można obejrzeć na platformie streamingowej Viaplay.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!