Pobierz aplikację betfan na telefon
PNA 2022: faza pucharowa, typy i zapowiedź. Kto wygra?

Za nami ostatnie mecze fazy grupowej PNA. Po kilku dniach odpoczynku najlepsze reprezentacje w Afryce staną do walki w fazie pucharowej Pucharu Narodów Afryki. Faza pucharowa zacznie się już 23 stycznia.

PNA: faza pucharowa, terminarz, drabinka

23.01, 17:00 Burikina Faso – Gabon
23.01, 20:00 Nigeria – Tunezja

25.01, 17:00 Senegal – Wyspy Zielonego Przylądka
26.01, 20:00 Mali – Gwinea Równikowa

 

24.01, 17:00 Gwinea – Gambia
24.01, 20:00 Kamerun – Komory

26.01, 17:00 WKS – Egipt
25.01, 20:00 Maroko – Malawi

Półfinał – 02.02
Finał – 06.02, 20:00

PNA: Zaskakujące odpadnięcia

W fazie grupowej z turnieju odpadły takie reprezentacje, jak Gwinea-Bissau, Ghana, czy broniąca tytułu Algieria! Odpadnięcie Algierii jest największym zaskoczeniem. Reprezentacja posiadająca w składzie takich zawodników, jak Ryiad Mahrez, Said Benrahma, Ramy Bensebaini, Youcef Atal, Ismael Benacer, Sofiane Feghouli, czy Islam Slimani zdobyła tylko jeden punkt i znalazła się niżej niż Gwinea Równikowa oraz Sierra Leone, która nie załapała się do fazy pucharowej nawet z trzeciego miejsca. Tym samym odpadł drugi największy po Senegalu faworyt bukmacherów do zdobycia tytułu.

PNA: Kto wygra turniej? Kto jest faworytem?

Kursy na zwycięzcę w BETFAN prezentują się następująco:

pna-kto-wygra-kursy

Obstaw zwycięzcę PNA w BETFAN

Głównym faworytem do wygrania Pucharu Narodów Afryki wg bukmachera jest tak samo, jak przed turniejem Senegal. Kolejność trochę się jednak zmieniła na kolejnych miejscach. Jak wiadomo odpadła już Algieria. Egipt spadł z trzeciego na aż 7 miejsce, co jest pokłosiem słabej gry w pierwszej fazie. WKS, Maroko, Kamerun i Nigeria utrzymały się w czołówce, choć trochę się powymieniały miejscami. Fajnie prezentują się zawodnicy Mali. Kurs na ich wygraną wynosi w tym momencie więcej niż na wspomniany wcześniej Egipt z Mo Salahem w składzie.

Typy sport.betfan na mistrza Afryki.

Choć to Senegal jest wciąż głównym faworytem do wygrania pucharu, należy zauważyć, że pierwsze miejsce w grupie zajęli z tylko pięcioma punktami. Jedyną drużyną, która wygrała wszystkie trzy spotkania grupowe jest Nigeria, która miała w grupie, choćby Egipt. Nigeria straciła tylko jedną bramkę w tych spotkaniach. W mocnej grupie z Gabonem i Ghaną dobrze poradziło sobie także Maroko, zdobywając 7 punktów.

Analizując drabinkę fazy pucharowej można stwierdzić, że najbardziej wyrównany mecz będzie pomiędzy WKS, a Egiptem. Najłatwiejszą drogę ma także chyba Nigeria. Słabo grająca Tunezja i wygrany meczu Burikina Faso – Gabon stoją na przeszkodzie do półfinału. Tam prawdopodobnie przyjdzie się zmierzyć z Senegalem, który nie gra najlepiej na tym turnieju i nie wiadomo, czy odnajdzie formę. Jeśli Senegal jakimś cudem odpadł przed półfinałem to dla Nigerii otwiera się prosta droga do finału, bo po tej stronie drabinki trzecią najlepszą drużyną jest reprezentacja Mali, co mówi samo za siebie z całym szacunkiem do piłkarzy Mali.

Proponowany typ: Nigeria wygra PNA, kurs 5.60 z oferty BETFAN

Może wygrać? – WKS, kurs 7.20 z oferty BETFAN

Osobiście kibicuję Wybrzeżu Kości Słoniowej, która ma w swoim składzie kilku naprawdę świetnych zawodników, w szczególności jeżeli chodzi o graczy ofensywnych.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!