PlusLiga: Zapowiedź i typy na 3. kolejkę

Adrian Wantowski

14 października 2021

Plusliga Jastrzębski

PlusLiga rozpocznie trzecią serię spotkań od meczu dwóch drużyn ze ścisłego topu. Projekt Warszawa zmierzy się z Jastrzębskim Węgiel. Mecze pomiędzy tymi drużynami zawsze dostarczają wielu emocji i postronni, ale także mocno zaangażowani kibice siatkówki, nie mają na co narzekać. Poza tym pojedynkiem odbędzie się jeszcze kilka innych ciekawych starć. Zapraszam na zapowiedź najbliższej serii gier na polskich parkietach.

Terminarz i plan transmisji meczów 3. kolejki PlusLigi:

15.10.2021: Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel (piątek, godz. 20.30; transmisja – Polsat Sport)
16.10.2021: Aluron CMC Warta Zawiercie – GKS Katowice (sobota, godz. 14.45; transmisja – Polsat Sport)
16.10.2021: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – LUK Lublin (sobota, godz. 17.30; transmisja – Polsat Sport)
16.10.2021: PGE Skra Bełchatów – Stal Nysa (sobota, godz. 20.30; transmisja – Polsat Sport)
17.10.2021: Asseco Resovia – Cerrad Enea Czarni Radom (niedziela, godz. 14.45; transmisja – Polsat Sport)
17.10.2021: Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin (niedziela, godz. 17.30; transmisja – Polsat Sport)
17.10.2021: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn (niedziela, godz. 20.30; transmisja – Polsat Sport).

PlusLiga: Mistrz kontra brązowy medalista

Jastrzębski trzeci raz z rzędu zagra w meczu inaugurującym kolejkę. Mistrzowie Polski staną przed trudnym zadaniem, zmierzą się na wyjeździe z trzecią drużyną ubiegłego sezonu. Projekt rozpoczął sezon od dwóch zwycięstw i straty jednego seta. Taki sam start zaliczyła ekipa gości. Jeden z tych klubów dozna pierwszej porażki w sezonie. Ostatnie cztery bezpośrednie mecze były niezwykle wyrównane. Aż trzy z nich kończyły się w piątym secie. Bardzo prawdopodobny jest taki scenariusz również w tym starciu. Na pewno będzie się działo i nie zabraknie emocji oraz siatkarskiej jakości.

Proponowany typ: powyżej 3.5 seta, kurs 1.41 w ofercie BETFAN

PlusLiga: Rewelacje początku sezonu

Aluron CMC Warta zmierzy się z GKS-em Katowice w drugim meczu trzeciej kolejki. Obie drużyną są w tym sezonie niepokonane i mają na rozkładzie mocne zespoły. Gospodarze pokonali Trefla Gdańsk i Ślepsk Suwałki, goście również poradzili sobie z Gdańskimi Lwami i dodatkowo w trzech setach rozprawili się z Asseco Resovią. Naprzeciw siebie staną również dwaj najlepsi punktujący tego sezonu. Uros Kovacević ma już uzbieranych 51 punktów, natomiast Jakub Jarosz zdobył ich 47. Ci dwaj atakujący są motorami napędowymi swoich ekip. Jeśli będą w dobrej formie, mogą zafundować nam wspaniałe widowisko.

Proponowany typ: GKS Katowice wygra seta, kurs 1.54 w ofercie BETFAN

PlusLiga: Ślepsk kontra Indykpol

Ślepsk Suwałki rozpoczął sezon od porażki, ale w drugiej serii gier poradził sobie łatwo z beniaminkiem z Lublina. Indykpol na razie czeka na pierwsze zwycięstwo. Zdobyli jednak punkt w meczu ze Skrą Bełchatów, gdzie od trzeciego seta grali na bardzo wysokim poziomie. Olsztynianie nigdy nie mieli łatwo w meczach z podlaską ekipą. Wygrali jedynie jeden z czterech meczów. Teraz powalczą w Suwałkach o przełamanie i pierwsze zwycięstwo, bo w Bełchatowie pokazali, że mogą grać dobrą siatkówkę. Ślepsk w swoich szeregach ma Bartłomieja Bołądzia, który imponuje na początku sezonu. Goście mają natomiast Karola Butryna, który po słabym występie z Resovią, wrócił do swojej formy i ze Skrą wyglądał już bardzo dobrze. Moim zdaniem mecz będzie wyrównany i trudno wskazać faworyta.

Proponowany typ: powyżej 3.5 seta, kurs 1.38 w ofercie BETFAN

Autor tekstu

Najnowsze wpisy