PlusLiga: Podsumowanie 7. kolejki. Wyniki, tabela

PlusLiga w 7. kolejce przyniosła kilka zaskakujących wyników. Skra Bełchatów sensacyjnie przegrała u siebie z beniaminkiem z Lublina, a Asseco Resovia gładko w trzech setach ograła Projekt Warszawa. Pewne trzy punkty zdobyły drużyny z czołówki tabeli, Jastrzębski, ZAKSA, Aluron i Indykpol.

Wyniki 7. kolejki:

GKS Katowice – Czarni Radom 3:1 (25:17, 18:25, 29:27, 25:21)
Asseco Resovia – Projekt Warszawa 3:0 (25:21, 26:24, 25:20)
Skra Bełchatów – LUK Lublin 2:3 (25:16, 26:24, 22:25, 18:25, 12:15)
Aluron CMC Warta – Stal Nysa 3:0 (25:20, 25:22, 25:22)
Trefl Gdańsk – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 20:25, 14:25)
Ślepsk Suwałki – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 20:25, 19:25)
Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:21, 25:17)

PlusLiga: Skra Bełchatów – LUK Lublin

Po dwóch setach nic nie zapowiadało, że Skra Bełchatów może stracić nawet seta w meczu z beniaminkiem z Lublina. Gospodarze byli bardzo pewni w swojej grze przede wszystkim w pierwszym secie, którego wygrali do 16. Drugi był już bardziej wyrównany, a goście prowadzili nawet 23:20, ale od tamtego momentu stracili aż cztery punkty z rzędu i ostatecznie to Bełchatowianie wygrali tę partię do 24. Od trzeciego seta nastąpiło załamanie formy gospodarzy. Przegrali do 22, ale nic nie zapowiadało tego, że później będzie coraz gorzej. Czwarta partia to porażka do 18. Tie-break również nie przebiegał po myśli czwartej drużyny ubiegłego sezonu i przegrali go do 12. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Wojciecha Włodarczyka.

PlusLiga: Trefl Gdańsk – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Trefl kontynuuje fatalną serię. Porażka z ZAKSĄ była dla nich piątą w tym sezonie. Gospodarze do tej pory zaliczyli zaledwie dwie wygrane i są obecnie poza miejscem gwarantującym grę w fazie play-off. Pierwszy set był nawet emocjonujący i podopieczni Michała Winiarskiego nie odstawali tak mocno od lidera tabeli. Druga partia była wyrównana do stanu 20:21, ZAKSA zagrała jednak bardzo pewnie w końcówce, zdobył cztery punkty z rzędu i wygrała 25:20. Trzeci set to już dominacja gości i pełna kontrola nad spotkaniem. Wygrali 25:14 i nie dali nawet cienia szansy ekipie z Gdańska. MVP spotkania został rozgrywający ZAKSY Marcin Janusz.

PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin

Akademicy z Olsztyna kontynuują znakomitą serię meczów bez porażki. Wygrana z Cuprum była dla nich piątym z rzędu zwycięstwem w tym sezonie. Dzięki temu triumfowi Indykpol awansował na czwarte miejsce w tabeli i jest jedną z największych niespodzianek startu obecnego sezonu. Świetnie do drużyny wkomponowali się TJ DeFalco oraz Karol Butryn, którzy stanowią o sile tego zespołu. Olsztyn w żadnym z setów nie dał gościom nadziei. Pierwszego seta wygrali 25:20, w pełni kontrolując to, co działo się na parkiecie. Druga partia to bardzo szybki odskok punktowy. Prowadzili już nawet 11:4. Nie dobijali jednak rywala, ale cały czas utrzymywali solidną przewagę, wygrali 25:21. Trzecia partia zakończyła się wynikiem 25:17, a mecz 3:0.

Znkomity mecz rozegrała para Burtyn-DeFalco. Pierwszy zdobył 18, a drugi 19 punktów i zgarnął statuetkę MVP.