PlusLiga: Podsumowanie 11. kolejki, wyniki, tabela

PlusLiga nie zaskoczyła nas wynikami w 11. kolejce. Faworyci zgodnie wygrywali swoje spotkania. ZAKSA i Jastrzębski gładko 3:0 odprawili swoich rywali, wygrał też Projekt Warszawa oraz Asseco Resovia. Najwięcej emocji przeżyli kibice w Zawierciu, gdzie Aluron mierzył się ze Skrą Bełchatów. Mecz rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku, a decydująca partia zakończyła się wynikiem 26:24 na korzyść gospodarzy.

Wyniki 11. kolejki:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:23; 25:20; 25:16)
Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (28:30; 18:25; 17:25)
Czarni Radom – Stal Nysa 3:1 (25:18; 21:25; 25:23; 25:21)
GKS Katowice – Projekt Warszawa 2:3 (25:21; 22:25; 25:20; 18:25; 9:15)
Ślepsk Suwałki – Asseco Resovia 0:3 (21:25; 18:25; 22:25)
Trefl Gdańsk – LUK Lublin 3:0 (25:20; 25:22; 25:16)
Aluron CMC Warta – Skra Bełchatów 3:2 (25:21; 10:25; 25:18; 23:25; 26:24)

PlusLiga: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn

Wicemistrzowie polski bez większych problemów poradzili sobie z Akademikami z Olsztyna. Jedynie pierwszy set był w miarę wyrównany, a Indykpol prowadził nawet 21:18. Od tamtego moment jednak to ZAKSA dominowała, wyszła na prowadzenie 23:21, a ostatecznie wygrała 25:23. Druga partia to dominacja gospodarzy praktycznie od samego początku, z małym wyjątkiem. Przy prowadzeniu 17:12 przytrafiła im się seria kilku straconych punktów i Olsztyn doszedł na wynik 17:16. Końcówka seta to jednak znowu świetna gra triumfatorów Ligi Mistrzów i wygrana do 20. Trzeci set był najbardziej jednostronny. ZAKSA nie dała w nim żadnych szans Indykpolowi i zwyciężyła do 16, pozostając jedyną niepokonaną drużyną w lidze.

PlusLiga: Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel

Mistrzowie Polski nie mieli większych problemów ze zgarnięciem trzech punktów w starciu z Cuprum Lubin. Jedynie pierwszy set wymagał od nich trzymania emocji w końcówce, ponieważ był rozgrywany na przewagi, a gospodarze mieli nawet dwie piłki setowe. Koniec końców to goście byli górą i wygrali pierwszą partię 30:28. Dwa kolejne sety to była już dominacja aktualnych mistrzów polski. Cuprum nie był w stanie im zagrozić. Druga parta zakończyła się wygraną do 18, a trzecia do 17. Jastrzębski umocnił się na drugim miejscu i traci pięć punktów do liderującej ZAKSY.

PlusLiga: Aluron CMC Warta – Skra Bełchatów

Starcie Aluronu ze Skrą było określane jako jedne z najciekawszych w tej kolejce. Mecz rozpoczął się dobrze dla gospodarzy, którzy wygrali 25:21. Druga partia to dominacja Skry Bełchatów, nie dali w niej żadnych szans Aluronowi i pokonali ich do 10. Trzeci set to szybka odpowiedź Warty, odskoczyli rywalom w połowie seta i ostatecznie zwyciężyli do 18. Czwarta odsłona była bardzo wyrównana żadna z ekipy, nie mogła odskoczyć na kilka punktów. Największą przewagę miał Aluron i to w samej końcówce, prowadzili 21:18. Od tamtej pory stracili jednak cztery punkty z rzędu i ulegli 23:25.

Tie-break był najdłuższym ze wszystkich setów, do momentu rozstrzygnięcia gospodarze mieli 5 piłek setowych, a goście 6. Koniec końców to Aluron był górą, a set zakończył się wynikiem rzadko spotykanym w decydującej partii 26:24.