PlusLiga: Podsumowanie 10. kolejki. Wyniki, tabela

PlusLiga w 10. kolejce ponownie zaskoczyła nas kilkoma wynikami. Największą niespodzianką była porażka Asseco Resovii z Treflem Gdańsk. Łatwo przegrali też Akademicy z Olsztyna, którzy w trzech setach musieli uznać wyższość mistrzów polski. Ta porażka przerwała serię wygranych z rzędu Indykpolu, który był niepokonany przez siedem kolejnych spotkań. Zgodnie z planem wygrała Skra i ZAKSA. Projekt okazał się lepszy od Aluronu.

Wyniki spotkań w ramach 10. kolejki:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice 3:0 (25:18; 25:23; 25:19)
Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25; 18:25; 20:25)
Skra Bełchatów – Ślepsk Suwałki 3:0 (25:22; 25:22; 25:22)
Asseco Resovia – Trefl Gdańsk 0:3 (21:25; 20:25; 21:25)
LUK Lublin – Czarni Radom 3:1 (25:13; 22:25; 25:18; 25:14)
Stal Nysa – Cuprum Lubin 1:3 (23:25; 35:33; 17:25; 19:25)
Projekt Warszawa – Aluron CMC Warta 3:1 (31:33; 25:23; 25:19; 26:24)

PlusLiga: Indykpol AZS – Jastrzębski Węgiel

Indykpol mocno zawiódł swoich kibiców tym, że nie powalczył z Jastrzębskim na takim poziomie, żeby ugrać chociaż jednego seta. Akademicy rozpalili serca kibiców swoją grą w ostatnim czasie, ale balonik szybko pękł w starciu z mistrzem polski. Teraz ekipę z Olsztyna czekają trudne pojedynki. Trzy wyjazdy, pierwszy z ZAKSĄ, drugi z Projektem, a trzeci z Resovią. Następnie w Iławie zagrają ze Skrą Bełchatów. Jastrzębski pokazał moc i przerwał serię zwycięstw Olsztynian. Mistrzowie polski zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli, ustępując jedynie ZAKSIE. MVP spotkania został były gracz Indykpolu – Jan Hadrava, który zdobył aż 22 punkty.

PlusLiga: Asseco Resovia – Trefl Gdańsk

Oba zespoły bardzo zawodzą w tym sezonie i grają poniżej swoich możliwości. Porażka z Treflem była dla Asseco trzecią porażką z rzędu, a piątą w ciągu ostatnich sześciu meczów. Naszpikowana gwiazdami ekipa z Rzeszowa przegrała już w tym sezonie m.in. z Katowicami, beniaminkiem z Lublina i teraz z Treflem, który przed tym spotkaniem miał 2 zwycięstwa w 9 meczach. Gdańszczanie przełamali się a wyjeździe i jest to dla nich dobry prognostyk na kolejne mecze. Rok kończą meczami u siebie z drużynami o mniejszym potencjale niż ich. Starcie Resovii z Treflem przebiegało dość jednostronnie, a gospodarze nie nawiązali walki w żadnym z setów. MVP meczu wybrano Mateusza Mikę.

PlusLiga: Projekt Warszawa – Aluron CMC Warta

Obie drużyny w tym sezonie grają bardzo dobrze i zajmują miejsca w czołówce tabeli. Pierwszy set był rozgrywany na przewagi i przyniósł mnóstwo emocji. Ostatecznie górą byli goście, którzy wygrali 33:31. Kolejna partia również była bardzo wyrównana, ale tym razem wygrali gospodarze 26:24. Trzecia partia to łatwa wygrana stołecznej ekipy, a czwarty to ponowna gra na przewagi. Projekt dopiął swego i wygrał 3:1. Dzięki tej wygranej umocnili się na 3. miejscu w tabeli. Statuetka MVP trafiła w ręce Igora Grobelnego.