Pobierz aplikację betfan na telefon
Płaska stawka. Jak typować i obstawiać w tym systemie?

Płaska stawka to najprostszy i najbardziej podstawowy system bukmacherski. Stanowi idealny wstęp do bukmacherki na nieco wyższym poziomie niż hobbystyczne obstawianie typów. Mimo iż nie zapewnia wielkich i regularnych zwrotów, z pewnością pomoże w lepszym kontrolowaniu depozytu. To jest zaś podstawa każdego dobrego systemu.

Z naszego artykułu na temat płaskiej stawki dowiesz się:

Co to jest płaska stawka?

Płaska stawka to jeden z systemów, które pomagają w zarabianiu na zakładach bukmacherskich i lepszej grze. Głównym celem gry systemowej jest odejście od myślenia o bukmacherce jako kwestii farta i łutów szczęścia. Dzięki kompleksowemu podejściu oraz regularnej grze będziemy w stanie rozwijać depozyt i stale zwiększać dochody.

Początkującym graczom poleca się rozpoczęcie gry systemowej od totalnych podstaw. Do nauki dbania o bankroll idealnie nadaje się właśnie płaska stawka. Zasady gry tym systemem są naprawdę proste i mają kilka podstawowych zalet edukacyjnych. Dzięki postępowaniu zgodnie z wytycznymi łatwo nauczyć się zarządzania depozytem i obliczania, jaką jego część możemy na dany zakład wykorzystać. Co więcej, możliwość zagrania aż pięćdziesięciu zakładów sprawia, że mamy mnóstwo czasu na poprawienie swoich wyników i naukę na błędach.

Zasady płaskiej stawki są jasne i klarowne

Główną zasadą strategii płaska stawka jest ustalenie stałej kwoty, którą będziemy obstawiać każdy zakład. Jeżeli decydujemy się na ten system bukmacherski, nie powinniśmy w żadnym wypadku zmieniać tego współczynnika. Nawet wówczas, kiedy kusi nas atrakcyjny kurs, pozostajemy przy wybranej stawce. Chodzi w końcu o to, aby nauczyć się regularności, a nie opierać swoją grę na emocjach.

Jak określić płaską stawkę? To proste. Wybieramy konkretny procent początkowego bankrolla, który przeznaczyć możemy na grę. Chociaż wielu graczy kusi ustawienie go jak najwyżej, początkującym graczom poleca się unikanie agresywnej gry. Optymalna część budżetu to 2%. Dzięki temu zagramy dokładnie 50 zakładów. Nawet jeżeli dopiero się uczymy i będziemy ostatecznie na minusie, tak duża liczba obstawionych wyników z pewnością czegoś nas nauczy.

Jak grać płaską stawką?

Aby grać płaską stawką, musimy trzymać się obranej strategii na przestrzeni co najmniej pięćdziesięciu zakładów. Potrzebna jest więc do tego spora samodyscyplina. Szczególnie trudno utrzymać ją wówczas, kiedy wygrane nie przynoszą monstrualnych zysków, a bankroll zwiększa się w myśl przysłowia „ziarnko do ziarnka”. Obstawiając płaską stawkę powinniśmy jednak pamiętać, że nie będziemy robić tego w nieskończoność i naszym celem jest nauka. Kiedy zagramy już nasze pięćdziesiąt zakładów i z łatwością obliczymy yield, będziemy mogli przejść do nieco bardziej zaawansowanych systemów.

Jakie zakłady wybierać? Przede wszystkim powinny być dość podobne pod względem kursów. Sprawi to, że ewentualne wygrane mocno ryzykownych typów nie zaciemnią obrazu naszej skuteczności. Chociaż bezpieczeństwo zapewniane przez płaską stawkę może skłaniać do agresywnej gry, wybierajmy przede wszystkim solidne typy. Niech wypływają one z rzeczowej analizy, a nie intuicji. W końcu stabilne i monotonne wręcz stawkowanie przynieść ma nam przede wszystkim wiedzę o własnych umiejętnościach.

Jakie inne systemy warto wypróbować w dalszej kolejności?

Płaska stawka dla większości graczy stanowi zaledwie wstęp do gry systemowej. Jej naturalnym rozwinięciem jest stawkowanie modulowane. Tam również przede wszystkim dbamy o bankroll, ale jednocześnie modyfikujemy obstawiane kwoty w zależności od ryzyka. Kiedy gramy bezpieczniejsze zakłady, nie musimy trzymać się niskich stawek. W przypadku bardziej brawurowych ograniczamy zaś ryzyko poprzez obniżanie ich. Jeżeli potrafimy idealnie ocenić szanse na powodzenie danego zakładu, wówczas można wypróbować system Kelly. On pozwala na jeszcze większe stawki, ale jednocześnie wymaga od nas bezbłędnego szacowania ryzyka.

O wiele bardziej niebezpieczne, ale przynoszące też znacznie większe zyski są systemy progresywne, na czele ze znanym od stuleci graczom ruletki martingale’em. Gracze lubiący obstawiać na autopilocie mogą zainteresować się również progresją na remisy, która wymaga od nas analizy i zaangażowania wyłącznie na początku sezonu, gdy wybieramy drużyny do obstawiania.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!