Piszczek w pięknym stylu żegna się z Borussią

Łukasz Piszczek w wielkim stylu pożegnał się z Borussią Dortmund. Polak na zakończenie swojej przygody w niemieckiej drużynie sięgnął po Puchar Niemiec.

• Pożegnanie Piszczka z Borussią Dortmund
  • Borussia Dortmund pokonała RB Lipsk i wygrała Puchar Niemiec
  • Gdzie zagra Łukasz Piszczek?

Wzruszające pożegnanie Piszczka

Powoli kończy się przygoda Łukasza Piszczka w Borussii Dortmund. Ten sezon wydawał się dla Żółto-czarnych stracony, ponieważ tracili punkty ze zdecydowanie słabszymi rywalami i groził im brak gry w Lidze Mistrzów. Dodatkowo polski obrońca bardzo dużo czasu przesiadywał na ławce rezerwowych. Pod koniec kampanii zaczął jednak pojawiać się na placu gry i prezentował wysoki poziom. Przyczynił się do serii sześciu zwycięskich meczów, która zdecydowanie poprawiła pozycję Borussii w tabeli. Największym sukcesem było jednak sięgnięcie po Puchar Niemiec.

Łukasz Piszczek trafił do Borussii w 2010 roku. Polak przeszedł z Herthy Berlin za kwotę opiewającą na 2,5 miliona euro. Od tej pory nieustannie reprezentuje barwy drużyny z Dortmundu. Wraz z nią dwukrotnie wygrał Bundesligę, trzykrotnie sięgnął po Puchar Niemiec i trzy razy triumfował w Superpucharze Niemiec. Ponadto znalazł się dwa razy w drużynie sezonu ligi niemieckiej.

Zdobywając wczoraj Puchar Niemiec, Polak pożegnał się z klubem w bardzo dobrym stylu. Łukasz Piszczek nie krył radości i wzruszenia, którą możecie zobaczyć poniżej.

Borussia wygrała Puchar Niemiec

W czwartkowym finale Pucharu Niemiec Borussia nie dała RB Lipsk żadnych szans. Strzelanie już w piątej minucie rozpoczął Jadon Sancho, który uderzeniem w stronę dalszego słupka otworzył rezultat spotkania. Po niespełna pół godzinie od rozpoczęcia widowiska, prowadzenie podwyższył niezawodny Haaland, który wykorzystał podanie Reusa i wpakował piłkę tuż przy słupku. Gola do szatni zdobył Sancho, który sfinalizował sytuację dwóch na jednego.

RB Lipsk obudziło się w drugiej połowie, ale było już za późno, aby odwrócić rezultat meczu. W 71. minucie piękną bramkę honorową zdobył Olmo, ale końcowy wynik na 4:1 ustalił niezawodny Erling Haaland. Łukasz Piszczek spędził grał przez całą rywalizację.

Borussia Dortmund – Mainz 16.05 – kursy

Borussię Dortmund czekają jeszcze dwie kolejki Bundesligi. W niedzielę wyjedzie na Opel Arena, gdzie zagra z miejscowym Mainz. Ten pojedynek możecie obstawić tutaj. BETFAN  zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo daje drużynie Łukasza Piszczka. Kurs na wygraną Borussii Dortmund wynosi 1.43, na remis 5.10, a na zwycięstwo Mainz aż 6.30.

Gdzie zagra Łukasz Piszczek?

Łukasz Piszczek od nowego sezonu będzie reprezentował barwy trzecioligowego zespołu. Polak przeniesie do LKS Goczałkowice-Zdrój, którego wiceprezesem jest tata legendy Borussii Dortmund. Wielokrotny reprezentant Polski to właśnie w tym klubie rozpoczynał karierę. Przyszła drużyna Piszczka zajmuje obecnie siódme miejsce w trzeciej grupie. Następny mecz rozegra z Gwarek Tarnowskie Góry. Rywalizację możecie obstawić na BETFAN.

Łukasz Piszczek jest wielokrotnym reprezentantem Polski. Z orzełkiem na piersi rozegrał aż 66 spotkań i zdobył w nich trzy gole.