Pobierz aplikację betfan na telefon
Piotr Żyła mistrzem świata!

Za nami pierwszy konkurs mistrzostw świata w Planicy. Najlepszy na skoczni normalnej okazał się Piotr Żyła, który w drugiej próbie pobił rekord skoczni i awansował o dwanaście lokat. Był to bardzo dobry konkurs dla Polaków, ponieważ pięciu naszych reprezentantów było w czołowej dwudziestce. Zapraszam na podsumowanie pierwszego konkursu mistrzostw świata.

Przeciętna pierwsza seria

W pierwszej serii Polacy pokazali się z całkiem dobrej strony, ale wydawało się że nie będzie ich stać na zwycięstwo, choć różnice punktowe w czołówce były niewielkie. Najlepszy po pierwszej serii był Stefan Kraft. Austriak skoczył 102,5 metra i prowadził o 0,8 punktu przed Wellingerem. Trzeci był Karl Geiger, a tuż za podium był Dawid Kubacki. Nieco gorzej wypadli pozostali Polacy. Kamil Stoch był dziewiąty, Piotr Żyła dopiero 13, Zniszczoł 25, a Paweł Wąsek 30. Wydawać by się więc mogło, że o zwycięstwo powalczy jedynie Dawid Kubacki, gdyż strata Stocha do lidera to 4,6 punktu, a Żyły 5,9.

Poprawa Polaków i fantastyczna próba Żyły

W drugiej serii prawie wszyscy Polacy (poza Dawidem Kubackim), poprawili swoje lokaty. Drugą serię bardzo dobrą próbą otworzył Paweł Wąsek. Co prawda odległościowo skok nie był wybitny, ponieważ wylądował na 96 metrze, ale miał bardzo trudne warunki. Paweł zanotował poprawę o 14 lokat, a Zniszczoł o pięć. Druga seria była często przerywana z powodu zbyt mocno wiejącego wiatru, ale w końcu doczekaliśmy się prób najlepszych. Prawdziwą petardę odpalił Piotr Żyła. Skoczył on aż 105 metrów, poprawiając rekord skoczni Marusiaka. Wielu skoczków nie mogło nawet zbliżyć się do tego wyniku i ostatecznie nikt nie pobił końcowej noty Piotra Żyły, który obronił tytuł mistrza świata. Drugi był Andreas Wellinger, a trzeci Karl Geiger. Dawid Kubacki zakończył zmagania a piątej lokacie, a na szóstą pozycję awansował Kamil Stoch.

MŚ w Planicy – kiedy konkurs na dużej skoczni?

Konkurs na dużej skoczni odbędzie się w piątek 3 marca o 17:30. Dzień wcześniej skoczkowie zmierzą się w kwalifikacjach.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!