Zieliński z koronawirusem. Nie zagra w kadrze?

Redakcja

02 października 2020

Napoli

Piotr Zieliński ma pozytywny wynik na obecność koronawirusa. To zła wiadomość i dla Napoli, i dla reprezentacji Polski. Oznacza to, że pomocnik na 99% nie zjawi się na najbliższym zgrupowaniu reprezentacji Polski.

PIOTR ZIELIŃSKI NIE ZAGRA Z JUVENTUSEM

Właściwie jego nieobecność jest więcej niż pewna, jednak oficjalnie nie została ona jeszcze potwierdzona. Dla Napoli to wielka strata, bowiem Piotr Zieliński był ostatnio w naprawdę dobrej formie. A przez koronawirusa nie zagra w hicie Serie A, czyli w spotkaniu z Juventusem.

Jerzy Brzęczek natomiast będzie mógł natomiast sprawdzić, jak kadra działa w ustawieniu bez Zielińskiego. Zawodnik Napoli jest często krytykowany za swoje występy, przez co panuje przekonanie, że bez niego reprezentacja Polski mogłaby prezentować się lepiej.

KTO ZASTĄPI GO W KADRZE?

To będziemy mogli ocenić na październikowym zgrupowaniu. Reprezentacja Polski zagra aż trzy mecze. Rywalami Biało-Czerwonych będą: Finlandia (spotkanie towarzyskie), Włochy oraz Bośnia i Hercegowina (dwie ostatnie potyczki odbędą się w ramach Ligi Narodów).

Kto zastąpi Zielińskiego? W środku pola najpewniej zobaczymy Jacka Góralskiego, Grzegorza Krychowiaka i Mateusza Klicha. Pierwszym zawodnikiem do wejścia na murawę za kogoś z tej trójki będzie prawdopodobnie Jakub Moder. Jest jeszcze Karol Linetty, ale on nie cieszy się uznaniem chyba żadnego selekcjonera reprezentacji. A szkoda, bo warto by było dać mu pierwszą poważną szansę po tak długim czasie.

Autor tekstu

Najnowsze wpisy