Piękna przygoda Hurkacza w Miami. Kolejnym rywalem Tsitsipas

Jest to niewątpliwie wspaniały czas dla Huberta Hurkacza! Po wygranych z Denisem Kudlą i Denisem Shapovalovem, Hubert ograł w 1/8 finału kanadyjskiego tenisistę – Milosa Raonica. Był to niezwykle emocjonujący mecz, a wrocławianin zaliczył niesamowity comeback po przegranym pierwszym secie.

• Hurkacz – Raonic
  • Tsitsipas rywalem w ćwierćfinale
  • Znamy pierwszych półfinalistów

Ależ to było spotkanie!

Pierwszy set był trochę pechowy dla Polaka. Już w 2. gemie przy serwisie Raonica prowadził 0:40 i miał trzy break pointy. Niestety, Kanadyjczyk nie popełnił już żadnego błędu, utrzymał serwis i zdołał wyrównać stan w pierwszym secie. W kolejnym gemie było widać, że Hubert jeszcze rozpamiętywał stracone szanse. Wykorzystał to Raonic, przełamując serwis Hubiego i wychodząc na prowadzenie. Były to kluczowe wydarzenia dla tej partii, ponieważ do końca seta zawodnicy utrzymywali już swoje podania i Milos wygrał 6:4.

Drugi set to już zupełnie inna historia. Polak wykorzystał trzeci break point i przełamał Raonica. Sam serwował bardzo solidnie i nie dawał większych szans Kanadyjczykowi. Ostatecznie Hurkacz zwyciężył w drugim secie 6:3.

Decydujący set rozpoczął Milos Raonic i rozpoczął go bardzo nerwowo. Polak miał szansę na przełamanie już w pierwszym gemie, jednak znakomity serwis Kanadyjczyka pozwolił mu utrzymać własne podanie. O losach trzeciej partii ostatecznie musiał decydować tie-break. Hurkacz grał w nim kapitalnie przy returnie i wypracował sobie przewagę 6-1. Co prawda wykorzystał dopiero czwartą piłkę meczową, ale nie miało to większego znaczenia.

Hubert Hurkacz – Milos Raonic 4:6, 6:3, 7:6(4)

Mecz z Tsitsipasem w ćwierćfinale turnieju

Obaj tenisiści grali ze sobą już w tym roku 4 marca na turnieju ATP w Rotterdamie. Wtedy lepszy okazał się Tsitsipas, jednak meczy był bardzo wyrównany, a o rozstrzygnięciu decydował dopiero trzeci set. Czy Hubert zrewanżuje się Grekowi? Przekonamy się o tym już dzisiaj wieczorem. Faworytem spotkania jest Tsitsipas, a mecz będzie można obejrzeć na sportowych antenie Polsatu Sport Extra od godziny 19:00.

Sinner i Bautista-Agut już w półfinale

Znamy już pierwszych półfinalistów turnieju ATP Masters 1000 w Miami. W pierwszym pojedynku Jannik Sinner pokonał Aleksandra Bublika w dwóch setach 7:6(5), 6:4. W drugim spotkaniu ćwierćfinałowym byliśmy świadkami sporej sensacji. Hiszpan Bautista-Agut wygrał dość gładko z faworytem turnieju, rozstawionym z numerem 1. Daniłem Miedwiediewem 6:4, 6:2. Zwycięzcy tych pojedynków zmierzą się ze sobą w ramach 1/2 finału.

Miami Open to doroczny turniej rozgrywany w Miami na Florydzie. W tym miejscu rozgrywane są zarówno zawody męskie (jako część cyklu ATP Tour Masters 1000) oraz damskie (jako część WTA 1000). Turniej odbywa się od 2019 roku na obiektach Hard Rock Stadium w Miami Gardens.