Pobierz aplikację betfan na telefon
PGE Ekstraliga: zapowiedź i typy na 1. kolejkę
PGE Ekstraliga wraca na salony. Już 8. kwietnia nastąpi inauguracja sezonu polskiej ligi żużolowej. Tytułu broni Betard Sparta Wrocław. Na otwarcie zmierzą się ze sobą Włókniarz Częstochowa i Unia Leszno. 

Terminarz i plan transmisji 1. kolejka:
Piątek, 08.04 
18:00 Włókniarz Częstochowa – Unia Leszno (Eleven Sports 1)
20:30 Stal Gorzów – Motor Lublin (Eleven Sports 1)

Niedziela, 10.04:
16:00 Arged Malesa Ostrów – GKM Grudziądz (Canal+ Sport 5)
19:15 Betard Sparta Wrocław – Apator Toruń (Canal+ Sport 5)

PGE Ekstraliga: Włókniarz Częstochowa – Unia Leszno 

 

1.75

MADSEN WYGRA

1. BIEG

betfan

Włókniarz będzie faworytem w tym spotkaniu. Częstochowianie posiadają w swoim składzie takich zawodników, jak Fredrik Lindgren, Leon Madsen, Kacper Woryna czy Bartosz Smektała, są to żużlowcy, którzy robią różnicę, a przede wszystkim Duńczyk. Unia posiada natomiast Janusza Kołodzieja, Jasona Doyle czy Piotra Pawlickiego. Zeszły sezon to były dwie wygrane Unii, która grał w play-off. Przewiduję, że mecz nie będzie bardzo jednostronny, ale dobrą formę zaprezentuje Leon Madsen, który może dać różnicę na korzyść gospodarzy.

PGE Ekstraliga: Stal Gorzów – Motor Lublin1.75

WYGRANA STALI

betfan

Będzie to wielki hit na sam początek sezonu. Spotkają się medaliści z poprzedniego sezonu. Stal Gorzów rozgrywki w 2021 roku zakończyła na trzecim miejscu, a Motor bił się o tytuł w wielkim finale ze Spartą Wrocław. Oba zespoły posiadają świetnych żużlowców w swoich szeregach, więc zapowiada się emocjonujące widowisko w Gorzowie. Stal w swoich szeregach posiada Bartosza Zmarzlika, który w ostatnich latach dominuje na torach oraz Martina Vaculika czy Andersa Thomsena. Motor natomiast ma doświadczonego Jarosława Hampela czy Mikkela Michelsena. Goście nie będą mogli skorzystać natomiast z Grigorija Łaguty czy Marka Kariona, ponieważ Rosjanie zostali wykluczeni z rozgrywek do odwołania.
Poprzedni sezon przyniósł dwa zwycięstwa gości, ale tym razem myślę, że górą będą gospodarze. Znaczący wkład w to mogą mieć absencje po stronie Motoru spowodowane sankcjami na rosyjskich żużlowców.  
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!