PGE Ekstraliga: Typy na 7 kolejkę.

Jan Paździerski

26 maja 2023

PGE Ekstraliga

Motor Lublin – GKM Grudziądz: typy, kursy, zapowiedź

Motor Lublin i GKM Grudziądz zmierzą się w siódmym meczu PGE Ekstraligi 2023. Choć spotkanie zapowiada się jednostronnie, zawsze istnieje szansa, że Grudziądz może zaskoczyć. Wydaje mi się, że gospodarze, Motor Lublin, wygrają to spotkanie z dużą przewagą punktową. Moja prognoza opiera się na aktualnej sytuacji w tabeli PGE Ekstraligi 2023.

Motor Lublin zajmuje drugie miejsce, zdobywając 8 punktów, podczas gdy GKM Grudziądz ma tylko 1 punkt i jest na końcu ligowej klasyfikacji. Wyniki ostatnich bezpośrednich starć między tymi drużynami również przemawiają na korzyść Motoru Lublin. Wygrali oni trzykrotnie, co świadczy o różnicy klas pomiędzy tymi zespołami. Jednym z kluczowych zawodników Motoru Lublin będzie doświadczony Jarosław Hampel, który dobrze zna domową nawierzchnię i prawdopodobnie zdobędzie co najmniej 11 punktów. Jego umiejętności mogą znacząco wpłynąć na przebieg tego spotkania.

Warto również wspomnieć o zapowiedzianych składach na ten mecz. Trener GKM Grudziądz, Janusz Ślączka, zdecydował się na pewne zmiany, szczególnie dotyczące Nickiego Pedersena. Tym razem Duńczyk otworzy skład drużyny Grudziądza, podczas gdy wcześniej pojawiał się na piątej pozycji, która teraz należy do Maxa Fricke’a. Jest to istotna roszada w składzie, która może wpłynąć na dynamikę meczu. Poprzednie bezpośrednie starcie między tymi drużynami miało miejsce 15 lipca 2022 roku i zakończyło się pewnym zwycięstwem Motoru Lublin. Wcześniej także Motor Lublin dominował nad GKM Grudziądz, zwyciężając dwa razy zdecydowanie – 56:33 oraz 57:33. Mimo że spotkanie zapowiada się jednostronnie, warto pamiętać, że w sporcie zawsze może dojść do niespodzianek. Obstawiam, że Motor wygra z handicapem – 16.5 punkta.

1.50

MOTOR LUBLIN

-16.5

betfan

Sparta Wrocław – Wilki Krosno: typy, kursy, zapowiedź

Konfrontacja między Betard Spartą Wrocław a Cellfast Wilkami Krosno odbędzie się w ramach siódmej kolejki najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Czy beniaminek będzie w stanie popsuć nastroje we Wrocławiu? Bez wątpienia będzie to niezwykle trudne, jednak w sporcie wszystko jest teoretycznie możliwe.

Obecnie Betard Sparta jest liderem tabeli, posiadając 12 punktów. Zdobyli oni komplet sześciu zwycięstw. Z kolei Cellfast Wilki Krosno mają tylko cztery punkty. Wygrali dwa razy, ale czterokrotnie uznali wyższość rywali. Zajmują przedostatnie miejsce w PGE Ekstralidze. Biorąc pod uwagę tę dużą dysproporcję, przewiduje, że Sparta nie napotka większych trudności w pokonaniu Wilków i zwycięży z przewagą przynajmniej 10 punktów. Ponadto, wydaje mi się, że Piotr Pawlicki osiągnie dwucyfrowy wynik. Zawodnik ten posiada już spore doświadczenie, a przeciwko takim rywalom jak Wilki Krosno zdobycie co najmniej 10 punktów jest praktycznie obowiązkiem.

Oczywiście, na papierze drużyna Betard Sparty prezentuje się znacznie lepiej. Zawodnicy tacy jak Tai Woffinden, Artiom Łaguta czy Maciej Janowski są gwarantami zdobywania punktów. Warto jednak zauważyć, że Brytyjczyk nie radzi sobie najlepiej we Wrocławiu w tym sezonie. Może nadszedł czas na przełamanie. Cellfast Wilki Krosno dopiero awansowały do PGE Ekstraligi, więc nie ma jeszcze dotychczasowych bezpośrednich pojedynków między tymi drużynami. Historia ich starć dopiero się tworzy. Obstawiam, że Sparta zwycięży z handicapem – 20.5.

1.56

SPARTA WROCŁAW

-20.5

betfan

Autor tekstu

Jan Paździerski

Od dzieciństwa interesuję się sportem, w szczególności piłką nożną, w którą grałem od najmłodszych lat do końca liceum. Interesują mnie głównie sporty drużynowe, lecz bardzo lubię również tenis ziemny jak i stołowy, w które sam regularnie grywam. Na studiach zainteresowałem się żużlem, dlatego obecnie również na bieżąco śledzę wyniki ligowe jak i starcia w ramach Grand Prix, a sporadycznie wybieram się na mecze poznańskich Skorpionów. Z portalem Sport Betfan związany od 2023 roku.

Najnowsze wpisy