Pobierz aplikację betfan na telefon
Pekin 2022: zapowiedź weekendu skoków, program 11.02-14.02

Skoki narciarskie wracają do rywalizacji o medale podczas Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022. Po sześciu treningach trenerzy wyselekcjonowali składy na kwalifikacje. Podczas konkursu na dużej skoczni zabraknie na pewno jednego z najlepszych skoczków tego sezonu Anze Laniska, nie będzie też Stephana Leyhe. Zastąpią ich Pius Paschke i Cene Prevc. Zmiany dokonał też Michal Dolezal. Stefana Hulę zastąpił Paweł Wąsek, który zadebiutuje na imprezie tej rangi. 

>> Pobierz aplikację Sport BETFAN na swój telefon i posiadaj wszystkie najważniejsze sportowe informacje typerskie w zasięgu ręki <<

Program zawodów i plan transmisji: 

Piątek, 11.02.
10:45 seria próbna (TVP Sport, Player)
12:00 kwalifikacje (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1, Player)

Sobota, 12.02
11:00 seria próbna (TVP 1)
12:00 konkurs indywidualny (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1, Player)

Poniedziałek, 14.02
10:45 seria próbna (TVP 1)
12:00 konkurs drużynowy (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1, Player)

Pekin 2022: zapowiedź konkursu

Znakomicie na treningach prezentowali się Norwegowie. Daniel Andre Tande, Marius Lindvik i Halvor Egner Granerud oddają bardzo dobre skoki i na pewno zaliczani będą do grona ścisłych faworytów do medali. Wcale nie gorzej wygląda ekipa Słoweńców. Dobrą formę ze skoczni normalnej podtrzymuje Peter Prevc. Świetne skoki oddają Lovro Kos, Cene Prevc i Timi Zajc. Tak dobra forma tej czwórki spowodowała brak miejsca dla Anze Laniska, który przecież jest jednym z najlepszych skoczków sezonu. Te dwie reprezentacje będą też w gronie ścisłych faworytów do walki o złoto w drużynie.

Formy ze skoczni normalnej nie stracili też Rosjanie Danił Sadreev i Evgeniy Klimov, którzy wciąż plasują się w czołówce na treningach. Zdobyli w poniedziałek srebrne medale w konkursie drużyn mieszanych. Na pewno muszą być też rozważani w gronie faworytów do walki o czołowe miejsca. Polacy mieli przebłyski na treningach, ale były to pojedyncze skoki, brakuje w nich regularności. Paweł Wąsek jest największym wygranym tych treningów. Nie prezentował się może wybitnie, ale skakał na tyle dobrze, że wygryzł ze składu Stefana Hulę. Oczywiście jutro zaprezentują się oprócz Pawła Kamil Stoch, Piotr Żyła i brązowy medalista ze skoczni normalnej Dawid Kubacki.

Jednym z głównych faworytów wciąż jest Ryoyu Kobayashi, który nadal prezentuje wysoki poziom. Ryoyu jest złotym medalistą ze skoczni normalnej. Pechowo nie zdobył medalu w konkursie drużyn mieszanych. Powodem była dyskwalifikacja Sary Takanashi. Gdyby nie ta sytuacja Japonia na pewno zdobyłaby krążek w tych zawodach. Dobrze prezenują się też Austriacy przede wszystkim medalista ze skoczni normalnej Manuel Fettner oraz Stefan Kraft.

Najbliższe dni będą przepełnione emocjami związanymi ze skokami narciarskimi. Dwa niezwykle ciekawe konkursy o najcenniejsze medale. Miejmy nadzieję, że podobnie jak na skoczni normalnej, nasi reprezentanci włączą się do walki o wysokie lokaty.

Wyniki reprezentantów Polski na treningach: 

Dawid Kubacki 27, 5, 23, 9, 23, 11 
Kamil Stoch 7, 28, 17, 18, 18, 10
Piotr Żyła 3, 10, 18, 11, 27, 28
Paweł Wąsek 32, 22, 37, 34, 41, 24
Stefan Hula 38, 40, 34, 38, 26, 34 

Cała trójka Stoch, Kubacki i Żyła dwa razy w trakcie sześciu treningów znajdowali się w czołowej „10”. Nie jest to wynik znakomity, ale daje nadzieję, że są w stanie, skakać tutaj dobrze. Rywalizacja Wąska z Hulą odbywała się na trochę innym poziomie. Wyniki Pawła były dobre, ale bez błysku. Zawiódł natomiast Stefan, który tylko raz znalazł się w trzeciej dziesiątce i nie dawał znaków na to, że mógłby powalczyć o awans do drugiej serii. Patrząc na poniedziałkowy konkurs drużynowy, na pewno potrzebujemy lepszych skoków Pawła.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!