Pobierz aplikację betfan na telefon
Pekin 2022: terminarz, zapowiedź, starty Polaków 05.02

Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 zaczynają się na dobre. 4 lutego miała miejsce ceremonia otwarcia, a jutro zacznie się prawdziwa walka o medale. Już w sześciu dyscyplinach zostaną rozdane pierwsze medale. Na starcie nie zabraknie Biało-Czerwonych. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Pekin 2022: terminarz dnia (05.02)

Pogrubioną czcionką zaznaczone finały, a kursywą konkurencje w których udział biorą Polacy: 

2:05 – curling, turniej par mieszanych – faza zasadnicza, Australia – Norwegia, Szwajcaria – Szwecja
3:45 – snowboard, slopestyle kobiet – kwalifikacje, przejazd 1.
4:47 – snowboard, slopestyle kobiet – kwalifikacje, przejazd 2.
5:10 – hokej, turniej kobiet – faza grupowa, Kanada vs. Finlandia
7:05 – curling, turniej par mieszanych – faza zasadnicza, Chiny – USA, Czechy – W. Brytania, Szwecja – Kanada, Australia – Włochy
7:20skoki narciarskie, mężczyźni indywidualnie na skoczni normalnej – kwalifikacje (Kamil Stoch, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Piotr Żyła)


8:45 – biegi narciarskie, bieg łączony 2 x 7,5 km – finał (Izabela Marcisz, Magdalena Kobielusz)
9:30 – łyżwiarstwo szybkie, 3000 metrów kobiet – finał
9:40 – hokej, turniej kobiet – faza grupowa, Dania vs. Japonia
9:40 – hokej, turniej kobiet – faza grupowa, Czechy vs. Szwecja
10:00 – biathlon, sztafeta mieszana – finał 

11:00 – narciarstwo dowolne, jazda po muldach mężczyzn – kwalifikacje
11:45 – skoki narciarskie, kobiety indywidualnie na skoczni normalnej – finał (Kinga Rajda, Nicole Konderla)
12:00 – short track, 500 metrów kobiet – kwalifikacje (Natalia Maliszewska!, Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur)
12:10 – saneczkarstwo, jedynki mężczyzn – 1. ślizg (Mateusz Sochowicz)
12:30 – narciarstwo dowolne, jazda po muldach mężczyzn – finał, przejazd 1.
12:38 – short track, 1000 metrów mężczyzn – kwalifikacje

13:05 – curling, turniej par mieszanych – faza zasadnicza, W. Brytania – Włochy, Norwegia – Chiny, Czechy – Szwajcaria, USA – Kanada
13:05 – narciarstwo dowolne, jazda po muldach mężczyzn – finał, przejazd 2.
13:23 – short track, sztafeta mieszana – kwalifikacje (Polska)
13:40 – narciarstwo dowolne, jazda po muldach mężczyzn – finał, przejazd 3.
13:50 – saneczkarstwo, jedynki mężczyzn – 2. ślizg
13:53 – short track, sztafeta mieszana – półfinały ew. (Polska)
14:10 – hokej, turniej kobiet – faza grupowa, USA vs. ROC
14:18 – short track, sztafeta mieszana – finały ew. (Polska)

Pekin 2022: zapowiedź dnia

Sześć finałów, starty Polaków, olimpijskie emocje czekają nas podczas sobotnich zmagań. Pierwsze medale rozdane zostaną w biegach narciarskich. Faworytką tej konkurencji jest Norweżka Therese Johaug. Utytułowana biegaczka nie startowała na ostatnich igrzyskach w Pjongczang z powodu dyskwalifikacji za doping. Teraz wraca i jest głodna medali. Do tej pory zdobyła trzy olimpijskie krążki, każdy innego koloru. Złoto w drużynie w Vancouver, srebro w Soczi w biegu na 30 km stylem dowolnym oraz brąz również w Soczi w biegu na 10 km stylem klasycznym.

Jej główną rywalką będzie młoda 22-letnia Szwedka Frida Karlsson – medalistka Mistrzostw Świata z 2019 i 2021 roku. Nie miała ona jeszcze okazji startować na imprezie tej rangi, ale na pewno powalczy o medal. Zdobyła srebrny medal w biegu łączonym na MŚ w Oberstdorfie rok temu, przegrała wtedy wyraźnie właśnie z Johaug. Ich walka jutro zapowiada się emocjonująco.

Poza biegami finały odbędą się też w biathlonie, łyżwiarstwie szybkim, short tracku, skokach narciarskich oraz narciarstwie dowolnym. Jeśli chodzi o biathlon, to walkę o złoto powinny stoczyć reprezentacje Niemiec, Francji i Szwecji, jednak w tym sporcie chwila nieuwagi może kosztować bardzo dużo, więc do walki mogą włączyć się też inne kraje.

Pekin 2022: starty Polaków

Jako pierwsi z Polaków jutro zaprezentują się skoczkowie, którzy powalczą o awans do konkursu indywidualnego na skoczni normalnej. Następnie w jak najwyższe lokaty celować będą Izabela Marcisz i Magdalena Kobielusz w biegu łączonym. Pierwsza z nich zdobywała medale mistrzostw świata juniorów, ale w karierze seniorskiej nie idzie jej już tak udanie. Kobielusz to rówieśniczka Marcisz, obie mają po 21-lat i są perspektywicznymi zawodniczkami, jednak na ten moment nie są w stanie rywalizować z najlepszymi.

Następnie zaprezentują się nasze skoczkinie Kinga Rajda i Nicole Konderla. Ich forma nie napawa optymizmem, obecnie są jednymi z najsłabiej skaczących zawodniczek, awans do 2. serii konkursowej dla którejś z nich byłby dobrym wynikiem.

Nieco później pokażą się nasze zawodniczki w short tracku. Tutaj wielkie nadzieje wiązaliśmy z występem Natalii Maliszewskiej, niestety została ona wykluczona ze startu z powodu pozytywnego wyniku testu w kierunku COVID-19. Dzień przed eliminacjami okazało się jednak, że Natalia zostanie dopuszczona do startu! Tutaj nadzieje na medal mamy bardzo duże, a sama Natalia będzie chciała bardzo zdobyć ten krążek. Oprócz niej zaprezentuje się też jej siostra Patrycja, która kilka lat temu walczyła o czołowe miejsce w Europie, ale na igrzyskach jej nie szło. Obecnie nie walczy o czołowe lokaty. Natomiast Nikola Mazur jest w stanie powalczyć o miejsca w pierwszej „10”. Rok temu była 8. na Mistrzostwach Świata.

Kolejnym Polakiem, który zaprezentuje się w sobotę, jest saneczkarz Mateusz Sochowicz. Polak startował na zimowych igrzyskach w Pjongczag cztery lata temu. Wtedy zajął 27. miejsce. Rok temu na Mistrzostwach Świata zajął 16 w jedynkach. Rok temu zajął 20. miejsce w klasyfikacji generalnej. Największym sukcesem Mateusza jest podium w zawodach Pucharu Świata w grudniu 2020 roku podczas zawodów sztafet mieszanych.

Jutro w short tracku będziemy świadkami startu Polaków nie tylko w kwalifikacjach na 500 metrów kobiet, ale także w sztafecie mieszanej.

Pekin 2022: typy

Hokej na lodzie kobiet: Czechy – Szwecja, typ: wygrana Czeszek kurs 1.49 w ofercie BETFAN

Czeszki bardzo dobrze zaczęły igrzyska od wygranej z Chinkami 3:1, były one zdecydowanymi faworytkami w tym meczu i spokojnie pokonały gospodynie. Szwedki zawiodły na inaugurację, przegrywając 1:3 z Japonkami. Ostatni sprawdzian przed najważniejszym turniejem też nie poszedł po myśli Szwedek, ponieważ przegrały 0:5 ze Szwajcarkami. Czeszki wygrały dwa poprzednie bezpośrednie pojedynki.

Skoki narciarskie: Kamil Stoch – Stefan Kraft, typ: wyżej Kamil Stoch kurs 1.67 w ofercie BETFAN 

Kamil Stoch wydaje się wracać do dobrej formy i potwierdzał to na treningach, wygrał pierwszy piątkowy i był drugi w pierwszym czwartkowym. Tylko w jednym z treningów zajął miejsce gorsze od Austriaka.

Biegi narciarskie: typ: Frida Karlsson zajmie miejsce w top3 kurs 1.38 w ofercie BETFAN 

Frida Karlsson jest jedną z głównych kandydatek do medalu i powinna stoczyć ciekawą walkę o złoto z Therese Johaug. Szwedka powinna wywalczyć jutro medal.

 

ZOBACZ TAKŻE: PEKIN 2022: ZAPOWIEDŹ SKOKÓW, PROGRAM, TRANSMISJE

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!