Pobierz aplikację betfan na telefon
Pekin 2022: konkurs drużyn mieszanych, składy, zapowiedź

Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 przyniosą pierwszy w historii konkurs drużyn mieszanych w skokach narciarskich. Na starcie zamelduje się dziesięć ekip, w tym oczywiście reprezentacja Polski. Nasza drużyna wystąpi w składzie: Nicole Konderla, Dawid Kubacki, Kinga Rajda i Kamil Stoch. Start zawodów o godzinie 12:45. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Program zawodów i plan transmisji w tv: 
Poniedziałek, 07.02.2022
11:30 – seria próbna (TVP Sport)
12:45 – konkurs drużyn mieszanych (TVP 1, Eurosport 1) 

Pekin 2022: zapowiedź konkursu drużyn mieszanych

Na starcie konkursu zamelduje się dziesięć reprezentacji, z czego osiem awansuje do drugiej serii. Jutro udział w konkursie udział wezmą: Chiny, Kanada, Czechy, Rosja, Polska, Japonia, Norwegia, Niemcy, Słowenia i Austria. Polska drużyna nie będzie liczyła się w walce o medale, ale awans do drugiej serii wydaje się możliwy. Walka o miejsce na podium powinna rozegrać się między Słowenią, Austrią i Japonią. Być może do tej walki włączą się Niemcy i Rosja.

Reprezentacja Słowenii wydaje się, być zdecydowanym faworytem w konkursie drużyn mieszanych. Słowenki znakomicie spisały się w konkursie pań. Dwie reprezentantki tego kraju stanęły na podium. Ursa Bogataj została mistrzynią olimpijską, a Nika Kriznar wywalczyła brąz. Dodatkowo piąte miejsce zajęła Ema Klinec. Medalistki powalczą jutro o swoje drugie krążki w Pekinie, a ich partnerami w zespole będą dziewiąty dziś Timi Zajc oraz jeden z największych pechowców konkursu mężczyzn Peter Prevc. Słoweniec o pół punktu przegrał dziś brązowy medal z Dawidem Kubackim.

Największymi rywalami Słowenii powinny być reprezentacje Austrii i Japonii. Jeśli chodzi o kobiety, to lepiej w tym zestawieniu wypadają japonki, które mają znakomitą Sarę Takanshi i Yuki Ito. Ta pierwsza będzie bardzo zmotywowana do dobrego wyniku, ponieważ podczas konkursu indywidualnego zajęła czwarte miejsce. Austriaczki plasowały się na przełomie pierwszej i drugiej dziesiątki.

Japończycy będą mieli w składzie oczywiście obecnie najlepszego skoczka na świecie – Ryoyu Kobayasshiego, który może zrobić różnicę na korzyść Japonii, jednak brakuje drugiego męskiego ogniwa do walki. W konkursie wystąpi Yukiya Sato, który nie awansował w konkursie indywidualnym nawet do drugiej serii. Austriacy w konkursie mężczyzn pokazali się z bardzo dobrej strony. Manuel Fettner sensacyjnie zdobył srebrny medal, a Stefan Kraft zakończył zawody na dziesiątym miejscu.

Sprawcą niespodzianki może być reprezentacja Rosja, która wystąpi w składzie Irma Makhinia (10. w konkursie indywidualnym), Irina Avvakumova (7. w konkursie indywidualnym), Danił Sadreev (8. w konkursie indywidualnym i Evgeniy Klimov (5. w konkursie indywidualnym). Wyniki zawodników z Rosji są imponujące i mogą pozwolić myśleć o czołowych lokatach, a nawet włączeniu się do walki o medale. Groźna może być też reprezentacja Niemiec, ale wszystko będzie zależało od tego, jak zaprezentują się mężczyźni, którzy zawodzą w Pekinie. Constantin Schmid zajął 12 miejsce, a Karl Geiger był 15. w konkursie indywidualnym. U Pań srebro zdobyła Katharina Althaus, ale Selina Freitag była dopiero 22.

Polska niestety nie będzie liczyła się w walce o czołowe lokaty, ponieważ nasze zawodniczki prezentują się bardzo słabo. W konkursie indywidualnym wyprzedziły zaledwie Chinkę Qingyue Peng oraz Amerykankę Annę Hoffmann. Czołowe skoczkinie świata lądują w Pekinie w granicach 100 metra, natomiast Polki zazwyczaj skaczą około 70 metrów. Przepaść jest zbyt duża, żeby móc walczyć o czołowe lokaty. Na pewno możemy wyprzedzić Chiny i Czechy. Obiektywnie patrząc, wydaje się, że stoczymy walkę o 7. miejsce z Kanadą.

Jak wyglądałaby czołówka konkursu drużyn mieszanych, na podstawie wyników z konkursów indywidualnych: 

1. Słowenia 985,7 pkt 
2. Japonia 912.0 * 
3. Niemcy 909,9 
4. Austria 900,4 pkt 
5. Rosja 898,1 pkt
6. Norwegia 885,5 pkt
* Yukiya Sato nie awansował do 2. serii, więc pomnożony x2 został jego wynik z pierwszego skoku.

Jak widać różnice między drugą, a szóstą ekipą nie byłby miażdzące, więc możemy liczyć na emocjonujący konkurs i ciekawą walkę o medale.

Pekin 2022: lista startowa

Kobiety: 
1-1 Bing Dong (Chiny)
2-1 Alexandria Loutitt (Kanada)
3-1 Klara Ulrichova (Czechy)
4-1 Irma Makhinia (Rosja)
5-1 Nicole Konderla (Polska)
6-1 Sara Takanashi (Japonia)
7-1 Anna Odine Stroem (Norwegia)
8-1 Selina Freitag (Niemcy)
9-1 Nika Kriznar (Słowenia)
10-1 Daniela Iraschko Stolz

Mężczyźni: 
1-2 Qiwu Song (Chiny)
2-2 Matthew Soukup (Kanada)
3-2 Cestmir Kozisek (Czechy)
4-2 Danił Sadreev (Rosja)
5-2 Dawid Kubacki (Polska)
6-2 Yukiya Sato (Japonia)
7-2 Robert Johansson (Norwegia)
8-2 Constantin Schmid (Niemcy)
9-2 Timi Zajc (Słowenia)
10-2 Stefan Kraft (Austria)

Kobiety: 
1-3 Qingyue Peng (Chiny)
2-3 Abigail Strate (Kanada)
3-3 Karolina Indrackova (Czechy)
4-3 Irina Avvakumova (Rosja)
5-3 Kinga Rajda (Polska)
6-3 Yuki Ito (Japonia)
7-3 Silje Opseth (Norwegia)
8-3 Katharina Althaus (Niemcy)
9-3 Ursa Bogataj (Słowenia)
10-3 Lisa Eder (Austria)

Mężczyźni: 
1-4 Jiawen Zhao (Chiny)
2-4 Mackenzie Boyd-Clowes (Kanada)
3-4 Roman Koudelka (Czechy)
4-4 Evgeniy Klimov (Rosja)
5-4 Kamil Stoch (Polska)
6-4 Ryoyu Kobayashi (Japonia)
7-4 Marius Lindvik (Norwegia)
8-4 Karl Geiger (Niemcy)
9-4 Peter Prevc (Słowenia)
10-4 Manuel Fettner (Austria)

 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!