Pobierz aplikację betfan na telefon
Pekin 2022: ceremonia otwarcia, gdzie, kiedy, transmisja

Już 4 lutego odbędzie się ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022. Sportowcy przez ponad dwa tygodnie będą walczyć o 109 kompletów medali w 15 dyscyplinach. Chorążymi reprezentacji Polski będą Aleksandra Król i Zbigniew Bródka.  

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Pekin 2022: ceremonia otwarcia, kiedy i gdzie?

Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich będzie miała miejsce w stolicy Chin. Pekin to pierwsze miasto w historii, które stało się miastem-gospodarzem zarówno letnich, jak i zimowych IO. Początek ceremonii zaplanowano na 4 lutego o godzinie 13:00 i potrwa ona około 3 godziny. Chorążymi reprezentacji Polski będą Aleksandra Król i Zbigniew Bródka. Impreza odbędzie się na Stadionie Narodowym, który znany jest jako „Ptasie Gniazdo”, tam również w 2008 roku odbyła ceremonia otwarcia Letnich Igrzysk Olimpijskich.

Reprezentacja Polski na Zimowe Igrzyska Olimpijskie składa się z 57 sportowców – 30 mężczyzn i 27 kobiet. Przez 17 dni będą oni rywalizować o wysokie lokaty i medale. Wśród obecnej kadry jest kilku medalistów z poprzednich imprez tej rangi. Kamil Stoch (2x złoto w Soczi, złoto indywidualnie i brąz drużynowo w Pjongczang), Stefan Hula i Dawid Kubacki (brąz w Pjongczang, drużynowo), Natalia Czerwonka (srebro w Soczi, drużynowo), Zbigniew Bródka (złoto indywidualnie i brąz drużynowo w Soczi).

Pekin 2022: transmisja

Igrzyska Olimpijskie transmitowane w całości będą w Telewizji Polskiej, nie inaczej będzie oczywiście z ceremonią otwarcia. Jeśli chodzi o TVP, to dostęp do wydarzenia jest bardzo duży. Transmisje z inauguracji ZIO w Pekinie będzie można obejrzeć na TVP 1, TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!