Pobierz aplikację betfan na telefon
Parzyszek we Włoszech. Pomoże w walce o Serie A

Piotr Parzyszek opuszcza Piasta Gliwice i przenosi się do Włoch. O jego zatrudnieniu oficjalnie poinformowało drugoligowe Frosinone Calcio.

SMUTNE POŻEGNANIE

Niestety przygoda Polaka z Piastem zakończyła się przykrym akcentem. Jego występy dla niebiesko-czerwonych zakończył mecz eliminacji do Ligi Europy z FC Kopenhaga, który gliwiczanie przegrali 0:3. Sam zainteresowany miał kilka dogodnych okazji strzeleckich, ale niestety żadnej nie udało mu się wykorzystać. A potem – zgodnie z tradycją – został zdjęty z murawy na kilka minut przed zakończeniem spotkania przez Fornalika.

PARZYSZEK W SZCZYCIE FORMY

Mimo nieudanej końcówki, ostatnie lata spędzone w Piaście były dla zawodnika – jak sam określił – najlepszymi latami jego kariery. Parzyszek zagrał w 85 spotkaniach w barwach Piasta i zanotował 23 trafienia oraz 7 asyst, a także zdobył tytuł mistrza Polski oraz brązowego medalisty Ekstraklasy. Nie bez powodu zwróciły na niego uwagę zachodnie kluby. Dziś Piast oficjalnie ogłosił przenosiny napastnika do włoskiego drugoligowca, Frosinone Calcio. Piłkarz podpisał trzyletni kontrakt, a polski klub zarobi na transferze prawdopodobnie około 500 tysięcy euro. Nowy klub Parzyszka był w zeszłym sezonie bardzo blisko powrotu do Serie A, niestety w finale lepsza okazała się Spezia Calcio. W tym sezonie będą mieli kolejną szansę na powrót do elity, a Polak może pomóc im w tym sukcesie.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!