Paqueta na wylocie z Milanu. Wymiana za Depaya?

Redakcja

30 września 2020

Lucas Paqueta

Lucas Paqueta wkrótce może zamienić Włochy na Francję. Milan zabiega o Memphisa Depaya, na którego chętnie zamieni się kosztem Brazylijczyka.

KIEPSKI EPIZOD

23-latek trafił do Milanu w 2019 roku z brazylijskiego Flamengo, a włoski klub zapłacił za niego prawie 40 milionów euro. Choć początek jego gry wyglądał nieźle, później pomocnik nie mógł nawet przebić się do wyjściowej jedenastki. W barwach „Rossonerich” w ubiegłym sezonie rozegrał 24 spotkania i zdobył jedną bramkę. Zawodnik nie przekonał jednak do siebie szkoleniowca włoskiego klubu. W tej sytuacji zarówno dla zespołu, jak i dla piłkarza najkorzystniejsza może okazać się zmiana otoczenia. Być może trafi on do francuskiego Olympique Lyon, zastępując tym samym Houssema Aouara. Paqueta miałby kosztować około 20 milionów euro, czyli ledwie połowę tego, co zapłacił za niego Milan. W zamian za Brazylijczyka w Mediolanie może pojawić się Memphis Depay.

PAQUETA ZA DEPAYA?

Stefano Pioli jest bardzo zainteresowany usługami napastnika Lyonu. Potrzebuje on konkurenta dla Zlatana Ibrahimovicia. Wcześniej o Holendra zabiegała Barcelona, jednak temat się przeciągał i ostatecznie nie postawiono żadnych konkretów. Ronald Koeman wciąż jednak chciałby zobaczyć Depaya w Blaugranie. Teraz do gry włączył się również Milan. Przyszłość zawodnika jest na obecną chwilę niejasna, jednak najprawdopodobniej wkrótce opuści on Ligue1 i zmieni barwy klubowe.

Autor tekstu

Najnowsze wpisy