Pobierz aplikację betfan na telefon
Pacheta w La Lidze! Kiedyś Korona, teraz Huesca

Jose Rojo Martin, znany głównie jako Pacheta, został nowym trenerem Hueski – czerwonej latarni najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii. Czy były trener Korony Kielce zdoła odmienić grę beniaminka La Ligi?

UDANY CZAS W ELCHE

W przeszłości Hiszpan był piłkarzem, a przeważającą część swojej kariery spędził w Espanyolu i Numancii. Jako trener objął w 2009 roku drugi z wymienionych klubów, a później kontynuował przygodę na rodzimym podwórku. Polskim kibicom Pacheta dał się poznać w latach 2013-2014, kiedy prowadził pierwszy zagraniczny klub w karierze – Koronę Kielce. Po epizodzie trenerskim w Ekstraklasie wrócił do ojczyzny, a później został szkoleniowcem tajskiego Ratchaburi. Niedawno zakończył pracę w Elche, gdzie zaliczył swoje największe sukcesy trenerskie – jego drużyna awansowała aż o dwie klasy rozgrywkowe. Niespodziewanie jednak został zastąpiony przez Jorge Almirona. Mówi się jednak, że Hiszpan wszedł w konflikt z właścicielem klubu i to właśnie było powodem jego zwolnienia. Do wyników sportowych jednak absolutnie nie można było mieć żadnych obiekcji.

PACHETA STOI PRZED TRUDNYM WYZWANIEM

Teraz 52-latek spróbuje swoich sił w Huesce, gdzie zajmie stanowisko zwolnionego Michela Sancheza. Beniaminek jak na razie radzi sobie bardzo kiepsko, zajmując ostatnie miejsce w tabeli i mając na koncie tylko jedno zwycięstwo. Do bezpiecznej strefy Huesca traci sześć punktów. Pacheta podpisał kontrakt z klubem do końca trwającego sezonu.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!