Otwórz konto
menu
STRONA STWORZONA PRZEZ BETFAN. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Obstaw

Wczoraj wieczorem świat obiegły informacje, że Chelsea i Manchester City opuściły Superligę. W ślad za nimi poszły inne kluby Premier League. Rozgrywki, których szefem jest Florentino Perez wydały oficjalny komunikat.

Rezygnacja klubów z Premier League

Wczoraj poinformowaliśmy, że Chelsea oraz Manchester City zrezygnowały z udziału w Superlidze. W związku z tymi wydarzeniami wieczorem odbyła się telekonferencja założycieli nowych rozgrywek. Po jej zakończeniu oficjalne komunikaty o rezygnacji z projektu złożyły pozostałe kluby Premier League. Tylko Arsenal przeprosił kibiców za chęć udziału w projekcie, które w opinii wielu zniszczyłoby piłkę nożną i pogłębiło dysproporcję między najbogatszymi drużynami, a innymi.

Oficjalne oświadczenie Superligi

Superliga po odejściu wszystkich klubów z Premier League, czyli połowy członków, wydała oficjalne oświadczenie. Z komunikatu możemy się dowiedzieć, że nowy projekt miał na celu generowanie środków dla całego świata futbolu i zapewniłoby to stabilność finansową. Jednocześnie kluby ligi angielskiej miały odejść z nowych rozgrywek ze względu na wywieraną na nich presję. Jak podaje Mundo Deportivo UEFA zaproponowała drużynom z Premier League pieniądze za wycofanie się z Superligi.
W dalszej części komunikatu czytamy, że nowe rozgrywki są zgodne z europejskim prawem i regulacjami. Superliga ma podjąć teraz odpowiednie kroki, aby przekształcić projekt.

Po rezygnacji klubów z Premier League Superliga według mediów została zawieszona. W projekcie wciąż udział biorą Real Madryt, Atletico, Barcelona, Juventus, Milan i Inter. Prawdopodobnie w najbliższych godzinach dojdzie do rezygnacji kolejnych członków. Media wspominają, że najbliżej odejścia są kluby z Mediolanu.

Superliga została ogłoszona w nocy z niedzieli na poniedziałek. Nowe rozgrywki miały być konkurencją Ligi Mistrzów i zagwarantować najlepszych klubom w Europie stabilność finansową. Więcej o projekcie możecie przeczytać tutaj.

Patryk Śliwiński Patryk Śliwiński

Piłkarz amator i student prawa. Gdy nie gram w piłkę, oglądam profesjonalistów. Ponadto kibic tenisa, skoków narciarskich i Formuły 1

INNE NEWSY
Siatkówka/

Liga Narodów: Ostatnia prosta turnieju w Rimini

Liga Narodów w siatkówce wkracza w decydującą fazę Polska w ramach 3 ostatnich meczów grupowych zagra z Argentyną, Iranem i Francją  Liga Narodów: Trzy gładkie zwycięstwa 3:0 W...
czytaj wiecej
Polecane/

Będzie GAME 7 Bucks- Nets! Zapowiedź Hawks- 76ers i Jazz- Clippers

Za nami GAME 6 serii Milwaukee Bucks- Brooklyn Nets NBA playoffs Już kolejnej nocy zmierzą się ze sobą Atlanta Hawks i Philadelphia 76ers oraz Los Angeles Clippers i Utah Jazz W obu tych...
czytaj wiecej