Pobierz aplikację betfan na telefon
Polska w finale baraży mistrzostw świata 2022!

Polska zagra w finale baraży! Taką informację podał we wtorkowy wieczór sekretarz generalny PZPN. Reprezentacja Rosji została ukaraną walkowerem, przez co o mundial zagramy ze zwycięzcą pary Czechy – Szwecja.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Polska w finale baraży, Rosja ukarana

24 marca reprezentacja Polski miała zagrać z Rosją w półfinale baraży mistrzostw świata. Jednak wskutek ataku na Ukrainę, kolejne reprezentacje zapowiadały, że nie będą grać z Rosją. FIFA i UEFA zaczęły nakładać sankcje na ten kraj. Zapowiedziały między innymi, że nie zagrają w rozgrywkach pod ich patronatem, dlatego Spartak Moskwa nie zagra z RB Lipsk w Lidze Europy. 8 marca światowa federacja piłki nożnej wydała oświadczenie, w którym ukarała Rosję walkowerem. Polska awansowała od razu do finału baraży i zagra ze zwycięzcą starcia Czechów ze Szwecją.

Koncepcji po ukaraniu Rosji było wiele. Niektórzy spodziewali się innego rywala w półfinale, inni zaś spekulowali, że rozegramy z Czechami i Szwecją mini-turniej na zasadzie gry każdy z każdym.

We wtorek wieczorem Biuro Komitetu Organizacyjnego FIFA podjęło decyzję o wykluczeniu reprezentacji Rosji z meczu barażowego z Polską o awans do finałów tegorocznych mistrzostw świata w Katarze. Biało-czerwoni od razu uzyskują promocję do finału ścieżki barażowej, w którym 29 marca 2022 roku zmierzą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie ze zwycięzcą spotkania Szwecja – Czechy. Ponadto inny mecz barażowy, w którym Szkocja zagra z Ukrainą, został przełożony na czerwiec.” – czytamy na stronie PZPN.

Mecz Szkocja – Ukraina przełożony

FIFA zdecydowała się przełożyć także barażowy mecz Ukrainy. Nasi wschodni sąsiedzi mierzyć się będą w półfinale ze Szkocją. Zwycięzca tej pary zagra z wygranym z pary Walia – Austria.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!