Oficjalnie: Mazepin stracił fotel w Haasie

Zgodnie ze spekulacjami o których informowaliśmy, Nikita Mazepin nie będzie już kierowcą Formuły 1. Haas w sobotni poranek poinformował, że zakończył współpracę z rosyjskim kierowcą i jego sponsorem Uralkali.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Mazepin wyrzucony z Haasa

Agresja Rosji na Ukrainę pociągnęła za sobą kolejne sankcje dla rosyjskich sportowców. Tym razem trafiło na Nikitę Mazepina. Zgodnie ze spekulacjami, o których informowaliśmy podczas przedstawiania kierowców na sezon 2022, Mazepin stracił miejsce w F1. Haas w sobotni poranek podał informację, że zakończył współpracę z Mazepinem oraz jego sponsorem Uralkali.

Brak Mazepina dla Formuły 1 nie będzie zbyt dużą stratą. Rosjanin był zawsze ogonem stawki, który często przeszkadzał wielu kierowcom w rywalizacji.

Kto zajmie miejsce Mazepina?

Jest dwóch głównych kandydatów do zajęcia miejsca Mazepina. Pierwszym z nich jest Pietro Fittipaldi – brazylijskie kierowca rezerwowy Haasa. Jego umiejętności jednak nie są najwyższe. Drugim kandydatem jest zdecydowanie bardziej doświadczony Antonio Giovinazzi.

Kolejne sankcje w F1 dla Rosji

Wyrzucenie Mazepina z F1 i zerwanie kontraktu z jego sponsorem Uralkali jest kolejną sankcją dla Rosji w F1. Wcześniej władze Formuły 1 poinformowały o tym, że w tym roku wyścig o GP Rosji się nie odbędzie, a niedawno rozwiązali kontrakt z organizatorami wyścigu w Soczi, co oznacza, że w najbliższej przyszłości, Formuła 1 nie zawita do kraju, który napadł na Ukrainę.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!