Pobierz aplikację betfan na telefon
Oficjalnie: GP Japonii odwołane

Zawody na torze Suzuka w Japonii zostały po raz drugi z rzędu odwołane. Organizatorzy ponownie obawiają się pandemii. Przypomnijmy, że obecnie w F1 trwa przerwa wakacyjna.

F1: GP Japonii odwołane

Kierowcy drugi rok z rzędu nie pojawią się na Suzuce, aby rywalizować o GP Japonii. Jest to już oficjalna decyzja, spowodowana niepokojem wywołanym przez pandemię. Wszystko miało zależeć od przebiegu Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Podczas olimpiady nie było większych problemów, wprawdzie poprzedziły ją protesty, ale sytuacja epidemiologiczna była kontrolowana. Organizatorzy postanowili jednak dmuchać na zimne i w tym sezonie kierowcy nie będą rywalizować na Suzuce. Oznacza to zmiany w kalendarzu F1. Wyścig miał odbyć się 10 października.

F1: kolejne odwołane GP

Jest to już trzecie odwołane Grand Prix w tym sezonie. Przypomnijmy, że wcześniej zostały odwołane już GP Australii, Kanady oraz Singapuru. Zamiast nich rozegrano zawody o GP Styrii, a niedługo kierowcy będą rywalizować w Turcji. Ponadto według nieoficjalnych doniesień w F1 ma zadebiutować GP Kataru. Formuła 1 będzie szukać zastępstwa, być może zostanie rozegrany kolejny wyścig na europejskim torze, za wszelką cenę chciałaby, aby rozegrane zostały 23 wyścigi.

Kierowcy Formuły 1 wrócą do rywalizacji już w przyszłym tygodniu. Czeka nas bardzo emocjonujący weekend na jednym z najbardziej prestiżowych torów – SPA w Belgii.

Obstaw Formułę 1 w BETFAN.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!